Szesnaście trzyosobowych drużyn gimnazjalistów wzięło udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej, zorganizowanym w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie.

Pomysłodawczynią konkursu dla uczniów gimnazjów była nauczycielka biologii Marta Polit-Wawrzyn, która wciągnęła w organizację całego przedsięwzięcia innych nauczycieli i licealistów – młodych pasjonatów nauk przyrodniczych.
Uczestnicy konkursu pracowali drużynowo. Najpierw mieli do rozwiązania test z wiedzy ekologicznej, następnie odpowiadali na losowo wybrane pytania o różnym stopniu trudności, by w ostatnim zadaniu zmierzyć się z wyzwaniem uprecyclingu – w tym przypadku zaprojektowania i wykonania stroju ze śmieci, które mogą podlegać wtórnemu przetworzeniu (zużytych płyt cd, starych gazet, plastikowych butelek itp.).
W chwili gdy część grup pracowała nad tym ostatnim zadaniem, druga połowa zawodników uczestniczyła w warsztatach w szkolnej ekopracowni, prowadzonych przez licealistów. Później nastąpiła zmiana grup – tak, że każda z drużyn była i na warsztatach, i projektowała strój.
Rywalizacja okazała się tak wyrównana, a poziom zawodników tak wysoki, że konieczne było zorganizowanie dogrywki. Po długich zmaganiach przyznano ex aequo dwa pierwsze miejsca. Zajęły je drużyny Gimnazjum z Zespołu Szkół SRWWiO w Starym Waliszewie oraz Sportowego Gimnazjum Powiatowego Nr 2 w ZSLG w Głownie.
Drugiego miejsca w zaciętej dogrywce między zwycięzcami nie dało się wyłonić.
Na trzecim uplasowała się natomiast reprezentacja Gimnazjum z ZS Nr 2 w Bratoszewicach.
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Więcej na temat konkursu napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”, a już teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.