Mecz 6. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej zakończył się zwycięstwem GKS Olimpia Chąśno, która pokonała  LKS Orlęta Cielądz 3:1 (2:1). Jeden punkt zdobyła drużyna Macieja Grzegorego, remisując z LUKS Juvenia Wysokienice 2:2 (0:2), zaś  LKS Pogoń Bełchów po raz kolejny został pokonany, tym razem przez Unię II Skierniewice Sp. zoo 1:6 (0:2).

To nie był łatwy mecz dla zespołu trenera Jarosława Burzykowskiego. Orlęta dotychczas radzili sobie nie najgorzej wyprzedzając Olimpię w punktacji, ale po ostatniej kolejce obydwa zespoły posiadają po 12. punktów. Drużyna z Chąśna przegrywa z Cielądzem jedynie w bilansie tzw. małych punktów. Ostatnie spotkanie rozpoczęło się od szybkiej bramki Orląt w 9. minucie gry, ale już pięć minut później Damian Janiak doprowadził do remisu. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać – w 24. minucie, po strzale Kamila Gacia Olimpia prowadziła 2:1. Ostatni skuteczny strzał oddał w 60. minucie Marcin Grocholewicz. Jeszcze przed końcem spotkania zrobiło się gorąco pod bramką zespołu z Chąśna, ale przytomnie zachował się bramkarz Jacek Milczarek, przez co wynik nie uległ już zmianie.

– Drużyna z Cielądza jest zawsze bardzo groźnym przeciwnikiem, przed tym meczem była od nas wyżej w tabeli. Jednak w tym spotkaniu skutecznie wybiliśmy jej wszystkie argumenty, nawet pomimo tego, że pierwsi strzelili bramkę już w 9. minucie, po uderzeniu z woleja z 30 metrów. Ta piękna bramka jednak nas nie złamała i już po kilkunastu minutach wygrywaliśmy 2:1. Bramkę wyrównującą strzelamy po rzucie rożnym i bardzo ładnym uderzeniu głową, a na prowadzenie wyszliśmy po “rozklepaniu” przeciwnika i wprowadzeniu napastnika w sytuację sam na sam. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do strzelenia gola, na szczęście to my w 70. minucie zamykamy spotkanie po bramce na 3:1. W końcówce nasza formacja defensywna i bramkarz uratowali nas przed stratą bramki na 3:2, bo zrobiłoby się nerwowo – podsumował trener Olimpii, Burzykowski.

Obecnie Olimpia znajduje się na pozycji piątej w tabeli wyników, tuż za swoim rywalem.

Początek spotkania nie wyglądał najlepiej dla Zrywu Wygoda. Juvenia do 40. minuty zdołała uzyskać dwubramkowe prowadzenie, które utrzymało się aż do 65. minuty. Dopiero wówczas Michał Fabijański skutecznie wprowadził piłkę za linię bramkową zespołu z Wysokienic. Ambitna walka do końca odniosła w końcu skutek i w 81. minucie Dorian Nasalski doprowadził do remisu. To pierwsze potknięcie drużyny Zrywu, a strata dwóch punktów spowodowała spadek zespołu na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W dalszym ciągu nie najlepiej idzie podopiecznym trenera Jakuba Jędrachowicza. Po 6. kolejce nadal pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli, gdyż mecz z Unią II Skierniewice Sp. zoo również nie przyniósł żadnego punktu. Pogoń trzymała się jeszcze do pierwszej połowy, tracąc dwie bramki, ale druga odsłona spotkania pogrążyła ostatecznie bełchowian i mecz zakończył się wynikiem 1:6. Jedyna bramkę zdobył Daniel Wasiak w 65. minucie.

– Słaby początek w naszym wykonaniu, bo już 4. minucie tracimy bramkę. Do przerwy przegrywamy 2:0 i obie bramki tracimy po naszych błędach. Po przerwie mamy kilka minut dobrej gry, czego wynikiem jest bramka niestety gospodarze odpowiadają kontrą podwyższają na 3:1. Następnie mamy sytuację sam na sam z bramkarzem, której nie wykorzystujemy z mogłaby ona zmienić losy meczu… Po kolejnej kontrze dostajemy bramkę na 4:1 i kompletnie uchodzi z nas powietrze. Szkoda meczu, bo przy większej koncentracji mogliśmy ugrać coś więcej. A tak kolejny grad bramek… – ocenił trener Pogoni, Jędrachowicz.

6. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej:
GKS Olimpia Chąśno LKS Orlęta Cielądz 3:1 (2:1); br.: Damian Janik (14), Kamil Gać (24) i Marcin Grocholewicz (60) – Przemysław Woszczyk (9).
Olimpia: Jacek Milczarek – Patryk Okraska (60 Przemysław Bury), Damian Janik, Rafał Kołaczyński, Kamil Lenarczyk – Marcin Matuszewski (80 Sebastian Lenarczyk), Rafał Bogus, Kamil Janikowski (90 Krystian Machała), Bartłomiej Skoneczny – Marcin Grocholewicz (69 Jakub Gać), Kamil Gać (69 Mateusz Sierota).

SKF Zryw Wygoda – LUKS Juvenia Wysokienice 2:2 (0:2); br.: Michał Fabijański (65) i Dorian Nasalski (81) – Mateusz Fastyn (12) i Patryk Rosa (40).
Zryw: Maciej Kowalski – Patryk Sekuła (60 Paweł Dróżdż), Jacek Woźniak, Dorian Nasalski, Szymon Panek (70 Sebastian Sobieszek) – Wojciech Guzek, Patryk Nasalski, Patryk Brzozowski – Michał Fabijański, Szymon Markowski, Mateusz Krysiak (55 Błażej Miazek).

Unia II Skierniewice Sp. zoo – LKS Pogoń Bełchów 6:1 (2:0); br.: Kacper Karasek 3 (21, 61 i 69), Miłosz Krawczyński (23), Hubert Gutkowski (76) i Jarosław Medwid (90) – Daniel Wasiak (65).
Pogoń: Przemysław Zagawa – Paweł Jaworski, Maciej Grotkowski, Mariusz Bakalarski, Bartłomiej Płuszka (46 Szymon Furman) – Paweł Osóbka, Karol Wojenka – Aleksander Bartosiewicz (46 Michał Pierzankowski), Tomasz Szufliński-Kowalski (87 Patryk Paradowski), Daniel Wasiak (76 Andrzej Bakalarski) – Miłosz Kubel (70 Mateusz Stefański).

GLKS RZD Żelazna – LZS Victoria Bielawy 2:0 (1:0); br.: Artur Stankiewicz 2 (30 i 88
MLKS Widok Skierniewice – LZS Macovia Maków 0:3 (0:2); br.: Kamil Cybula 3 (1, 29 i 90+3).
GKS Manchatan Nowy Kawęczyn GLKS Olimpia Jeżów 3:1 (0); br.: Mateusz Paczkowski 2 (70 i 89) i Mikołaj Madej (79) – Szymon Skwarek (69).
LUKS Olympic Słupia – GLZS Pogoń Godzianów 1:1 (1:1); br.: Krystian Kijak (12) – Patryk Płoszka (38).
GLKS Wołucza – KS Jutrzenka Drzewce 3:2 (0:1); br.: Jakub Mierzejewski 2 (56 i 58) i Artur Walendzik (90) – Krystian Siatkowski (29) i Dominik Jedynak (90+2).

1. GLKS Wołucza (2) 6 18 15-4
2. SKF Zryw Wygoda (1) 6 16 23-9
3. GKS Manchatan Nowy Kawęczyn (4) 6 15 20-4
4. LKS Orlęta Cielądz (3) 6 12 21-9
5. GKS Olimpia Chąśno (6) 6 12 17-8
6. KS Jutrzenka Drzewce (5) 5 12 16-8
7. GLKS RZD Żelazna (9) 6   9 9-11
8. LUKS Olympic Słupia (7) 6   8 16-11