O godz. 10 rozpoczął się w Starostwie Powiatowym konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu.

Małgorzata Zielińska

Przypomnijmy, że do konkursu przystąpiły dwie osoby: nauczyciel religii i WOS w Ekonomiku – Wojciech Czapnik oraz była dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach – Małgorzata Zielińska. Obecnie kandydaci prezentują swoje wizje szkoły przed komisją konkursową.

Do przeprowadzenia konkursu na dyrektora została powołana 12-osobowa komisja konkursowa w składzie: 3 przedstawicieli kuratorium; 3 przedstawicieli organu prowadzącego szkołę, czyli Starostwa Powiatowego w Łowiczu; 2 osoby z ramienia związków zawodowych, 2 przedstawiciele Rady Pedagogicznej i 2 przedstawiciele Rady Rodziców. Komisji przewodniczy Ilona Wężowska, dyrektor Wydział Kontroli i Zarządzania Jednostkami w Starostwie Powiatowym w Łowiczu.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeszcze dziś po południu poznamy nowego dyrektora ZSP nr 4 w Łowiczu.

Aktualizacja:
Małgorzata Zielińska wygrała dzisiaj, 30 września, konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu. – Jest to dla mnie zaskoczenie – powiedziała nam zaraz po wyjściu z sali. – Myślę, że przekonałam komisję moją wizją rozwoju i kierowania szkołą.

Od 36 lat jest związana ze szkolnictwem, zaś przez ostatnich 20 lat była dyrektorem różnych typów szkół: Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach, po przekształceniu – zespołu szkół, w skład którego wchodziło też gimnazjum, a w latach 2004 – 2016 była również dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Bakałarz s.c. w Łyszkowicach.

W końcówce lat 90. Małgorzata Zielińska uczyła w „Ekonomiku” ochrony środowiska i w zastępstwie geografii. Zapewnia, że bardzo dobrze wspomina szkołę i z miłą chęcią do niej powróci.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kandydatka uzyskała znacznie więcej głosów, niż stanowi wymagana bezwzględna większość.

Dwie oferty w konkursie na dyrektora ZSP 4. Kto je złożył?

Już jest nowy konkurs na dyrektora Ekonomika

Obowiązki dyrektora ZSP 4 powierzono Zofii Szalkiewicz

Konkurs na dyrektora ZSP 4 nie został rozstrzygnięty

26 komentarzy

 1. Oby nie było powtórki z przekrętów w Szkole Podst.nr 4,między dyrektorką a mężem p.Z.,który wtedy był radnym.A z jakiego powodu p.Z.była kiedyś zwolniona ze Szkoły Podst.nr 7?

 2. Magii w szkole w Łyszkowicach to teraz niema. Na zebraniu rodzicow bylo to slychac….
  Juz niedługo jak cos pęknie…… to nawet …. nie pomoże …..😁😁😁😁
  A Zielińska dobry wybor.
  Gratuluję

 3. P. Małgorzata walczyła do końca i pokazała, że jest silna i niepowtarzalna kobieta i nikt niema prawa szargac jej mienia jak to robiono w lyszkowicach w gminie. Jestem dumna z tego, że słońce znowu dla Pani wyszło bo zasługuje Pani na to! Brawo!!!

 4. Pani Zielińska była zaskoczona? Już byście chociaż się nie wygłupiali.

 5. Ja rownież jestem absolwentką zarówno szkoły w Łyszkowicach, jak i “Ekonomika”. Pani Zielińska moim zdaniem jest dobrym wyborem. Nie wyobrażam sobie katechety na tym stanowisku…

 6. i tak ręka ,rękę myje i po co ten cały kabaret z konkursem …..czy się stoi ,czy się leży w PiS stołeczek się należy

  • mieszkaniec

   Lepiej robić tak jak Ruta , wójt z Łyszkowic : dyrektor GOKiS i dyrektorka SP. przywieziona w teczce jak za komuny ( bez konkursu)

 7. Nie wiedzą co czynią!

 8. Nie została wójtem Łyszkowic z ramienia Pis, to została dyrektor z poparciem PiS. Ciekawe co zaproponują wójtowi z Bełchowa Kosmatce? A już wiem zarząd powiatu?

 9. To se wybrali dyrektorke

  Błahahahaha

 10. Czy NŁ w najnowszym wydaniu może opublikować oceny komisji, tzn. co dokładnie proponowali kandydaci i jakie uzyskali oceny? Ideałem byłoby opublikowanie ogólnej oceny przewodniczącego komisji. Jako wychowanek tej szkoły chętnie poznam programy kandydatów i uzasadnienie komisji.

  • Nie można publikować takich dokumentów. Obrady komisji są tajne,członkowie podpisali oświadczenia,guzik się dowiecie. Mnie dziwi,że za pierwszym razem nie wybrali dyrektora. Mógł być tylko remis bez rozstrzygnięcia

   • To dziwne, bo szkoła jest publiczna i finansowana za publiczne pieniądze. Wobec tego planowany czy proponowany rozwój tej szkoły nie powinien stanowić tajemnicy. Co więcej, ocena również. W końcu jeśli premier w ekspoze mówi jawnie o planach dla Polski, to niby czemu kandydat na szefa szkoły nie może mówić jawnie o planach dla liceum? Sama komisja też miałaby czyste ręce jawnie uzasadniając co się spodobało, a co nie w programach kandydatów.

 11. I po szkole… Jestem absolwentem zarówno szkoły w Łyszkowicach jak i Ekonomika i Pani Zielińska zaraz wprowadzi swoje rządy i ta szkoła straci całą magie… Szkoda…

 12. Chyba teatrzyk a nie konkurs…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.