Od 4 lipca do 30 sierpnia melomani w Łowiczu i w Warszawie już po raz 29. będą mogli co tydzień słuchać na żywo muzyki najwyższej jakości w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Johann Sebastian Bach.

 

 

4 lipca koncert w łowickiej bazylice katedralnej zainaugurowali sopranistka Magdalena Witczak oraz grający na organach dyrektor artystyczny festiwalu (od jego początku w 1989 roku) – prof. Wiktor Łyjak. Rozpoczęli festiwal od mocnego akcentu, wykonując „Toccatę i fugę d-moll”. W repertuarze znalazły się też inne kompozycje – J. S. Bacha, G. W. Haendla, W. A. Mozarta, G. Verdiego i A. Vivaldiego.

  

Koncerty w bazylice katedralnej w Łowiczu będą grane w każdy wtorek o 19.30. Tych samych wykonawców z tym samym repertuarem, można też słuchać w środy o 20 w kościele oo. franciszkanów przy ul. Zakroczymskiej w Warszawie.
Za tydzień wystąpi wybitny organista Sergio Militello z repertuarem złożonym z kompozycji Jana Sebastiana Bacha oraz jego synów.

 

Organizatorami koncertów w Łowiczu są Łowicki Ośrodek Kultury i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.