Dawny budynek dydaktyczny Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej przy rondzie w Alejach Sienkiewicza w Łowiczu przechodzi do historii.


Dzisiaj, 23 kwietnia, rozpoczęły się prace wyburzeniowe wewnątrz budynku. Pozwolenie na jego rozbiórkę Starostwo Powiatowe w Łowiczu wydało w marcu tego roku, jest ono prawomocne.

Przypomnijmy, że zgodnie z planem inwestora Janusza Mostowskiego w miejsce starego budynku ma powstać nowy, na 30 mieszkań oraz kilka lokali usługowych na parterze. Nowy budynek może być oddany do użytku pod koniec przyszłego roku.
– Nie wiem jeszcze jak długo może potrwać rozbiórka – mówi nam inwestor.

 

16 komentarzy

 1. może warto było kupić ten obiekt przez miasto zamiast Kaliskiej do której wciąż dokładamy i zaadaptować na centrum kultury zamiast gnieździć się na podrzecznej

 2. pisząc oadoptowaniu nikierwałem tego do właścićela
  ale do tych co stanowią prawo i tąpych użędasó

 3. Pan mostowski to powinien te swoje stodoły stawiać na peryferiach miasta, . Te jego dzieła nie powinny stać w centrum między zabytkowymi kościołami. Szkoda tego budynku po Mazowieckiej. Jeśli ktoś twierdzi, że to co zostanie wybudowane w zamian jest ładne i z klimatem, to musi to być tylko mostowski. Nigdy nie oddawaç terenów w centrum w prywatne łapska. Cały Łowicz będzie teraz podziwiał cudze kalesony suszące się na balkonie przy rondzie:-(

  • Po pierwsze:pisanie czyjegoś nazwiska z małej litery świadczy o kultrze piszącego.Po dugie:gdyby nie prywatni inwestorzy centum Łowicza byłoby ruiną.po trzecie:popatrz na miejską kamienicę przy rondzie.Pozdrawiam.

   • Prywatni inwestorzy nie upiększają przestrzeni, tylko stawiają byle co byleby na tym szybko zarobić. Takie prawo rynku. No i niestety te bloki Mostowskiego prezentują się żałośnie jak na miejsce, gdzie pozwolono im stanąć. A kamienica przy rondzie ma klimat i na zewnątrz i wewnątrz;-) Kiedyś ktoś ją odnowi i będzie ozdobą. Tak samo piękna jest kamienica obok Mili. Ja nie chcę nikogo obrażać, nie jestem w stanie nawet obrazić wielkiego inwestora, ale jeśli uda mu się na Łowiczu wzbogacić, to niech coś dla Łowicza zrobi. I nie chodzi o kolejne sklepy, tych mamy w bród.

  • olo gdybyś ,,myślał logicznie i ekonomicznie ”To dziś byś był właścicielem tej posesji i byś wiedział co to RODO i Art.216 KK Polecam się dokształcić 🙂

 4. Do wszystkich “myślących logicznie”! To jest prywatna inwestycja. Inwestor ocenił, że koszt adaptacji obiektu na cele mieszkaniowe będzie znacznie wyższy niż rozbiórka i realizacja nowego obiektu. Adaptacja na inne cele nie ma uzasadnienia w potrzebach inwestora. Zatem myślcie logicznie i przestańcie farmazonić… Pan Mostowski po pierwsze wie co robi a po drugie robi to za własne pieniądze. I prawdopodobnie będzie to z dużą korzyścią dla wyglądu tego obszaru miasta.

 5. To jest wymowny moment by pochylić się nad cofnięciem tytułu Honorowego Obywatela Miasta dla rektora W. Balcerzaka, który zniszczył MWSHP w Łowiczu.

 6. Po co zdjęcie tego baneru jak on przedstawia już wybudowany budynek na ul. Akademickiej? Tylko wprowadzacie ludzi w błąd.

  • Nie jesteś zbytnio spostrzegawczy, muszę więc pomóc. Baner NIE przedstawia istniejącego budynku, przecież widać wyraźnie różnicę.

 7. rozbiórka czy wandalizm,nie lepiej adoptować?
  kiedy my Polacy nauczymy się myśleć logicznie i ekonomicznie?

 8. rozbiórka czy wandalizm,nie lepiej adoptować?
  kiedy my Polacy nauczymy się myśleć logicznie i ekonomicznie?

  • No właśnie ! Proponuji kupić i adoptować coś, a potem się wypowiadać !!!Gdyby ,,myślenie logiczne i ekonomiczne”było realne to dziś byś był właścicielem tego gruntu nie hejterem artykółu 🙂 Pozdrawiam

 9. Dziś jest 23 kwietnia!!!!!!!!

  • Marcin Kucharski

   Dziękujemy za zwrócenie uwagi, poprawiliśmy tę oczywistą pomyłkę. Pozdrawiamy!