W Łowiczu, Strykowie, Sannikach oraz Łyszkowicach trwa głosowanie w ramach II tury wyborów samorządowych, w trzech pierwszych gminach miejskich wybierani są burmistrzowie, zaś w czwartej, gminie wiejskiej – wójt.

Przypomnijmy, że dzisiejsze głosowanie rozpoczęło się od godz. 7. i potrwa do godz. 21, tak jak miało to miejsce dwa tygodnie temu, gdy obok wójtów i burmistrzów wybierani byli także radni miejscy, gminni, powiatowi i do sejmiku wojewódzkiego.

II tura jest przeprowadzana w tych samorządach, gdzie o funkcję burmistrza i wójta walczyło kilku kandydatów i żaden z nich nie uzyskał nad przeciwnikami ponad 50% przewagi oddanych głosów. W każdej z gmin wyborcy głosują na jednego z dwóch kandydatów.

Przypomnijmy, że aby oddany głos był ważny, należy na karcie wyborczej postawić krzyżyk przy nazwisku wybranego kandydata, na którego zdecydowaliśmy się głosować.

\

3 komentarze

  1. Też łowiczanom dziękuje za rozsądek.

  2. Sromotna porazka PISu!!!To bedzie poczatek konca cynizmu,cwaniactwa i kumoterstwa!Nie pomogły tzw.Vipy!!!My łowiczanie nie jesteśmy ciemnogrodem!Brawo Krystian,Kasia(ktora zmieszano z błotem!)a przede wszystkim p.Kaliński!!!

  3. Brawo p.Kaliński!!!Wiedziałem ze łowiczanie nie sa ciemnym ludem!!!