Dziś, 8 lipca,  rozpoczęły się zajęcia wakacyjne dla dzieci zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Strykowie. Potrwają one przez 10 najbliższych dni. Na dzieci czekają zabawy sportowo-ruchowe oraz warsztaty tematyczne.

fot. ljs

Jak powiedział nam reprezentujący OSP Stryków druh Łukasz Ciołek, w pierwszym dniu na zajęcia przyszło 19 dzieci, co biorąc pod uwagę 30 wolnych miejsc, pozwala już mówić, że jest  znaczne zainteresowanie, a z każdym kolejnym dniem może być jeszcze większe. Strażacy postanowili zorganizować letnie zajęcia dla dzieci po ubiegłorocznym frekwencyjnym sukcesie kolonii letnich w ich wydaniu. 

Organizatorzy czekają na dzieci w siedzibie OSP przy ul. Targowej codziennie już od godz. 7.30. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat z terenu gminy Stryków, który to samorząd finansuje je w całości kwotą 10 tys. zł. Zajęcia w godzinach od 8. do 16. i odbywają się zarówno w remizie, na boisku OSP do siatkówki, jak i na pobliskim Orliku. Zaplanowano dużo ruchu, ale również rozwijania własnych talentów w trakcie tematycznych warsztatów – codziennie inny temat i inna zabawa. 

W pierwszym dniu dzieci spędzały czas m.in. na grach podwórkowych takich jak dawniej, czyli: zbijanym, ciuciubabce, klasach czy skakaniu w gumę. Była taż piłka nożna i siatkówka.

Więcej na ten temat w gazetowym wydaniu WG. 

2 komentarze

  1. Marlena K

    Również popieram inicjatywę. Ciekawe czy władze docenia zaangażowanie organizatorów.

  2. Brawo, brawo dzieciaki mają zajęcia, nie myślą o komputerach, telefonach, konsolach i glupotach. W sierpniu powinny być powtórzone warsztaty..Oby tak dalej

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.