W siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbył się dzisiaj (8 czerwca) 2. Powiatowy Konkurs Recytatorski. Komisja wysłuchała prezentacji 46 uczniów z 23 szkół z całego powiatu.

Konkurs została podzielony na III kategorie: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej i klasy I-III gimnazjum. W każdej z nich przyznano nagrody za III pierwsze miejsca oraz wyróżnienia.

W najmłodszej kategorii zwyciężył Kacper Gajda ze Szkoły Podstawowej w Dąbkowicach Dolnych. W kategorii klas IV-VI najlepsza była Aleksandra Siejka z Zespołu Szkół w Kocierzewie Płd. W kategorii gimnazjalnej jury doceniło uczennicę Gimnazjum w Popowie Zuzannę Gajdę za poruszającą recytację wiersza „Czy jeszcze mi przebaczysz?” autorstwa bp Józefa Zawitkowskiego ukrywającego pod pseudonimem ks. Tymoteusz.

Jolanta Pokorska, kierownik łowickiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach przyznała, że jury podczas oceniania skupiło się przede wszystkim na emocjach przekazywanych głosem, a nie na stylizacjach i rekwizytach. Przyznała jednak, że komisja wybierała już spośród najlepszych, bo uczniowie którzy zakwalifikowali się do konkursu wygrali wcześniej eliminacje w gminnych ośrodkach kultury lub bibliotekach.

Pełną listę nagrodzonych przedstawimy na łamach Nowego Łowiczanina za tydzień, 14 czerwca.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.