Nasze obawy o bezpieczeństwo związane z fatalnym stanem kamienicy przy ul. Jana Pawła II 17 w Żychlinie okazały się uzasadnione.

W tym tygodniu runęła na chodnik część muru budynku. Cudem nic się nie stało rodzinie z dzieckiem, która akurat tamtędy przechodziła.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie, Beata Wójcik, zdecydowała, by rozebrać dach walącej się kamienicy przy ul. Jana Pawła II nr 17 w Żychlinie, a tym samym zminimalizować zagrożenie.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie, Beata Wójcik, zdecydowała, by rozebrać dach walącej się kamienicy i zminimalizować zagrożenie. To odważna decyzja pani inspektor, za którą są wdzięczni mieszkańcy Żychlina. Fot. Dorota Grąbczewska

O tym, że kamienica popadła w ruinę pisaliśmy już w lutym, interweniując nie tylko u władz miasta, ale też u Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kutnie.

Mimo to nie podjęto realnych działań, które by zapobiegły katastrofie budowlanej. Co w tej sprawie się dzieje, dlaczego tam długo to trwa i na czym polega jej trudność – przeczytasz najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.