Prowadzona na przełomie ubiegłego i bieżącego roku wycinka drzew w Chruślinie i okolicach jest preludium do kolejnego etapu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 703 na ok. 9,5-kilometrowym odcinku pomiędzy Chruślinem a Brzozowem.

Wykonawca robót już teraz korzysta ze sprzyjających warunków pogodowych i zdecydował się ruszyć z przygotowaniami. Jeśli obecna pogoda utrzyma się, firma Eurovia przystąpi w ciągu najbliższych kilkunastu dni przebudowy przydrożnych rowów i przepustów.

Wycinka drzew w Chruślinie, fot. arch. NŁ
Wycinka drzew w Chruślinie, fot. arch. NŁ

Z tygodnia na tydzień będzie więc przybywać utrudnień na drodze.

Firma już ustawiła znaki pionowe informujące o objazdach dla samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. Na razie są one zakryte czarnymi płachtami, ale w każdym momencie mogą być odsłonięte.

Objazdy dla pojazdów ciężarowych będą prowadziły drogami: DK 14 i DW 702 oraz DW 708. Planowane są również tzw. „małe objazdy”, dla pojazdów osobowych, drogami lokalnymi, które będą uruchamiane stopniowo przy robotach na poszczególnych odcinkach.

Fragment projektu drogowego, który można pobrać wraz ze specyfikacją zamówienia
Fragment projektu drogowego, który można pobrać wraz ze specyfikacją zamówienia

Więcej na ten temat w najbliższym NŁ.

4 komentarze

  1. Skąd przepraszam można pobrać projekt? Szukam wszędzie, na stronie zarzadu dróg wojewodzkich w BIP na stronie eurovii i nigdzie nie ma niczego.

  2. Jeżdżę tą drogą rzadko, pewnie trzy – cztery razy w roku, ale ten trakt to przecież pełna tragedia. Pora najwyższa na taką inwestycję.

  3. Wreszcie będzie dobry dojazd do Autostrady A1, w Piątku. A Bielawy traktowane były po macoszemu.
    Dlaczego w Łowiczu nie ma żadnego drogowskazu kierunek Autostrada A1. A są dwa wyjazdy.