W najbliższą niedzielę 22 października o godz. 17 w klubie Pracownia odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań „Kultura podróżowania – Łowiczanie w świcie”. Pierwszymi gośćmi będą ekipy podróżników: Folkswagen.pl – Promujemy Polskę w Świecie i Freedom Trail.

"Folkswagen" będzie promował Łowicz i Polskę
“Folkswagen” będzie promował Łowicz i Polskę

Inicjatorem nowego cyklu spotkań jest pracownik Łowickiego Ośrodka Kultury Jakub Papuga.
– Mam znajomych z Łowicza, którzy podróżują po świecie. Wiem, że takie spotkania poszerzają wiedzę, „otwierają głowy” i motywują do kolejnych ciekawych wypraw. Sam staram się podróżować w miarę możliwości i lubię wiedzieć jak najwięcej o danym kraju, żeby jak najmniej mnie tam zaskoczyło – mówi nam o swoim pomyśle Jakub Papuga.

Pierwszymi gośćmi zaproszonymi na spotkanie będą uczestnicy wyprawy „Folkswagenem przez Europę” (23-letnim Volkswagenem T4 ozdobionym folkowymi motywami) oraz kumple z Freedom Trail. Opowiedzą o początkach swojej pasji oraz jak podróżować po świecie nie rujnując się finansowo. Podpowiedzą, gdzie jeść, spać i potańczyć.

Ekipa Folkswagen.pl wróciła niedawno z wyprawy, podczas której promowała Łowicz, odwiedzając 13 państw Europy Zachodniej.

Piotrek, Dawid, Przemek i Dominik to skład ekipy Freedom Trail. Pewnego dnia podjęli decyzję o zostawieniu dotychczasowego, wygodnego życia za sobą, zerwali wszelkiego rodzaju zobowiązania w postaci pracy czy związku z dziewczyną i wyruszyli w ekscytująca, połroczną podróż po Azji. O tym, co z tego wynikło opowiedzą w Pracowni.

Wstęp na spotkanie jest wolny dla wszystkich. Jakub Papuga już poszukuje innych podróżników, którzy byli w ciekawej podróży i chcą o niej opowiedzieć w Pracowni. Zgłoszenia można nadsyłać na kuba@lok.art.pl.

2 komentarze

  1. Mój Sym w te wakacje pojechał autostopem z Łowicza /Polska/ poprzez Bałkany , Grecję, Turcję, aż do Persepolis w Iranie. Wracjąc zahaczył o Armenię i Gruzję. Był w trasie ok 1,5 m-ca. Sam, ze śpiworem i namiotem. Hemingway.

  2. ” zerwali wszelkiego rodzaju zobowiązania w postaci pracy ”

    brawo za mądrą decyzje

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.