Łowicki Ośrodek Kultury rusza z nowym projektem Filmowe Muzyczne Lato, skierowanym do młodzieży i dorosłych widzów z Łowicza i regionu. Pierwszy seans w ramach kina leżakowego został zaplanowany na dziedzińcu ŁOK na dzisiejszy piątek (13 lipca) o godz. 21.30.

W wybrane wakacyjne piątki prezentowane będą filmy, które przedstawiają różne oblicza muzyki popularnej. Każdy seans poprzedzony zostanie merytorycznym i muzycznym wprowadzeniem. Muzyka będzie puszczana zawsze trochę wcześniej, aby móc się nastroić przed filmem. Po seansie – kolejna dawka muzyki.

Projekt zainauguruje dzisiaj (13 lipca) film dokumentalny pt. „Buena Vista Social Club” w reż. Wima Wendersa, poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Momentem kulminacyjnym jest ich koncert w nowojorskim Carnegie Hall.

Kolejne seanse zaplanowane są w dniach: 20 lipca „Backbeat”, 10 sierpnia „Wszystkie nieprzespane noce” i 17 sierpnia „The Blues”. Udział w każdym z nich jest darmowy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.