Chcesz być bezpieczny, a jednocześnie pomóc innym? Teraz masz najlepszą okazję! Wczoraj, 31 marca, ruszyła internetowa zrzutka na zakup respiratora dla potrzeb głowieńskiego szpitala.

Akcja realizowana jest za pośrednictwem popularnego portalu, umożliwiającego prowadzenie zbiórek internetowych – zrzutka.pl. Do chwili obecnej udało się zebrać 2.446 złotych i kwota ta ciągle wzrasta, jednak do osiągnięcia celu, czyli zgromadzenia 35.000 złotych nadal jeszcze daleko.

By pomóc wystarczy wejść na stronę internetową zrzutka.pl i w katalogu zbiórek wpisać frazę „Respirator #Szpital Głowno Grupa Zdrowie” lub kliknąć tutaj:

https://zrzutka.pl/462chj?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3NgPH4ENW2IuZmyXpFT9mPOj0PO4nSB0HJ14u1bQCqSkTjzt65CcMxCjQ

Następnie należy dokonać wpłaty wybranej przez siebie kwoty. Można zrobić to anonimowo.

Szpital w Głownie ma szansę wzbogacić się o nowy respirator w ramach prowadzonej właśnie zbiórki.

Jeśli wszystko się powiedzie, do szpitala w Głownie trafi re-kondycjonowany Respirator Drager Evita XL. Sprzęt nie jest nowy, jednak jest całkowicie sprawny, już sprawdzony i nadal pozostaje na gwarancji.

– To czas, który dla wielu z nas pozostaje pod wielkim znakiem zapytania dotyczącym naszej przyszłości osobistej i społecznej. Jest to, całkiem po ludzku, moment wielu trudów i prób. Zawsze warto pomagać, a teraz jest to szczególnie ważne. Pozostaje nam życzyć sobie, abyśmy nigdy nie musieli z tego sprzętu korzystać – podkreśla ks. Zbigniew Kielan, kapelan szpitala i pomysłodawca akcji.

28 komentarzy

 1. 1. Bardzo dużo osób miało objawy koronki w październiku-styczniu, skąd wiemy, że przyrasta ilość zarażonych? Przecież testy nie pokazują co się właściwie dzieje? Może epidemia już się kończy?

  2. Dlaczego wierzymy testom, z których wg badania połowa pokazuje błędnie pozytywny wynik?

  3. Dlaczego ogólna śmiertelność w Europie (euromomo.eu) jest najniższa od kilku lat? Nawet we Włoszech umiera mniej ludzi niż w ostatnich latach.

  4. Dlaczego w sieci jest tak mało zdjęć przedstawiających te całe konwoje z trumnami?Dlaczego użyto zdjęcia z katastrofy lotniczej sprzed lat gdzie wojsko wywozili zmarłych?

  5. Dlaczego nie ma wyższej dziennej śmiertelności(od średniej dziennej z zeszłego roku) w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie ponoć jest najwięcej ofiar wirusa?

  6. Dlaczego media nie informują nas że w ostatnich latach we Włoszech bardzo wzrosła śmiertelność z powodu grypy wśród starszych osób?

  • Rozumiem że uważasz iż cały świat,wszyscy najwięksi przywódcy są zaangażowani w spisek i wymyślili sobie plan by dzięki wymyślonej epidemii osiągnąć zamierzony cel,lecz nie wiesz jaki. Oczywiście nikt tego nie wyda,wszyscy dają sobą sterować itp. To nie świat z filmów,to dzieje się naprawdę. Myślisz że cały przemysł przykładowo lotniczy,turystyczny,transportowy,usługowy, wszyscy oni dają sobą manipulować i tracą miliardy bo ktoś wymyślił spisek. Nikt nie ma takiej władzy. Jednak myślę że nie pojawił się naturalnie jak to próbują tłumaczyć.

   • Odnośnie reakcji przywódców, to działa tutaj instynkt stadny. Nikt nie pozwoli sobie na brak reakcji na wirusa jeśli kraje wokół wprowadzają restrykcje. Byłaby to śmierć polityczna takiego przywódcy czy ugrupowania. Obywatele jego własnego kraju wywieźli by go/ich na taczkach za brak troski o obywateli.

    Co do samego wirusa, to cały czas jest trudno ocenić go na tle gryp sezonowych. Ludzi, pomimo setek artykułów na ten temat, wcale nie zmarło więcej niż na grypę sezonową. Co więcej statystki w tym zakresie są z pewnością już mocno pokręcone. Wszyscy są przewrażliwieni na tle koronawirusa i raczej zawyżają dane niż zaniżają. W poprzednich latach śmierć na zapalenie płuc przewlekle chorego leżącego w szpitalu nie byłaby nawet zakwalifikowana jako wynik “zakażenia szpitalnego” wirusem grypy. Nawiasem rzecz biorąc warto sprawdzić szacunki ile ludzi umiera na takie zakażenia szpitalne.

    Byłbym bardzo ciekawy jak wyglądają statystyki całościowe zgonów we Włoszech za marzec tego i ubiegłego roku. Na ile wzrost (o ile jest?) pokrywa się z ilością przypadków śmierci z powodu koronawirusa.

    Niestety większość informacji na których bazujemy jest mocno zniekształcanych, czy to przez dziennikarzy, czy samych ludzi. Brane są fragmenty informacji (typu młodzi też umierają, bo w mieście X to …) lub puszczane absurdalne plotki nie mające szansy na utrzymanie wiarygodności. Dla przykładu już wczoraj słyszałem informację, że w szpitalu w Zgierzu zmarło już 10 osób na koronawirusa, tylko informacja jest ukrywana (oficjalnie zmarła jedna). Jeśli ktoś wierzy, że to ma szansę utrzymać się w ukryciu, to jego sprawa.

    Strach też tutaj sporo dokłada. Wczoraj na Twitterze pojawiła się informacja, że w Ekwadorze jest tyle przypadków zgonów, że zmarli ludzie leżą na ulicach, nikt ich nie zbiera, a zakłady pogrzebowe nie nadążają z przerobem. Po weryfikacji prawdą w tym wszystkim okazało się, że owszem są opóźnienia w pochówkach, bo na fali paniki z koronawirusem zakłady pogrzebowe bały się odbierać ciała, a rodziny organizować pogrzeby. Faktycznie na ulicy zmarł człowiek, nie wiadomo na co (pewnie atak serca), ale z ostrożności bano się go zabrać, bo można się zarazić. Czekano na procedury, środki ochrony itp. Paranoja i strach może zabić więcej osób niż sam wirus.

    • Polecam artykuł sprzed roku (marzec 2019!). Zwłaszcza odnieść do obecnej sytuacji poniższy fragment.I zastanowić się w tym świetle nad statystykami.

     Źródło: Puls Medycyny
     h??ps://pulsmedycyny.pl/grypa-przed-nam-wzrost-zachorowan-953671

     „Zgodnie z szacunkami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na grypę w Polsce w każdym sezonie powinno u nas umierać 6 tys. osób. A my mieliśmy zwykle od jednego do stu kilkudziesięciu zgonów, czyli było to zaniżone. Obecne epidemia grypy jest pewnie nieco cięższa niż w latach poprzednich, ale mamy również lepszy dostęp do diagnostyki” – mówi dr hab. n. med. Ernest Kuchar, kierownik Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • Boże co za głupoty tutaj ktoś pisze

 2. Te 2 mln zł na tv to papiery dłużne, a nie czysta gotówka którą można przełożyć kupki na kupkę. Mądry wiem głupi powiela! Jeśli chodzi o wybory jestem za , w innych krajach sprawdziło się głosowanie korespondencyjne.

  • Poszukaj rozumu bo gdzieś ci się zgubił!

  • Popieram, i też nie mam nic przeciwko wyborom za pomocą korespondencji.

   • A kto pakiet wyborczy dostarczy do ciebie, a potem do komisji wyborczej? Kto za tę procedurę zapłaci? Przygotowanie takiego pakietu i zabezpieczenie przed osobami trzecimi też kosztuje. Poza tym trzeba zidentyfikować wyborcę w wiarygodny sposób. Już nie wspominając: kto zaryzykuje zdrowie i życie – swoje i swojej rodziny, żeby zasiąść w komisji wyborczej? To tak na początek trochę pytań…

   • Ale pytania były do ciebie. A “państwo” już się “zatroszczyło”, ale o swoich i za nasze bo bardzo chętnie wyciągają z naszych kieszeni. Oczywiście tych, którzy pracują albo płacą podatki i składki zdrowotne od rent i emerytur. Wiem, że takich januszów to nie obchodzi…

    • PO jak rządziło to wyciągało z naszej kieszeni, Ci to się przynajmniej z nami podzielą. A co wy myślicie, że za rządów innej partii nie placilibysmy ZUS-u czy podatków a żywność by nie drozala? Pamietam jak PO krzyczalo po co 500+, potem krzyczeli dlaczego nie ma tez na pierwsze dziecko. Teraz kiedy dostaja wszystkie dzieci czepiają sie innych świadczeń. Ludzie gdyby nie rezerwy w NBP, które obecny rząd poczynił nie byłoby kasy żeby walczyć z tym chińskim wymysłem!
     Jeśli chodzi o wybory to jak stanowi konstytucja RP żeby je przełożyć w kraju musi być wprowadzony albo stan nadzwyczajny, albo stan wojenny. Pomyślmy zanim zaczniemy siać niepotrzebną propagandę.

    • Jak ciekawemu nie pasi, to niech wyjedzie.

   • Co wy pisuary macie z tym wypominaniem ciągłym PO? Od 5 lat jesteście przy korycie, możecie wszystko, okradacie w taki sposób, że PO przy was to żłobek nawet a nie przedszkole, macie gdzieś konstytucję i jeszcze długo można wymieniać. I ciągle a PO to, a PO tamto… Jak to “zwykły poseł” mawia: nas nikt nie przekona że białe jest białe. I tu mówi prawdę

  • To se sama głosuj ja jestem przeciwko to nie jest normalne kobieto ogarnij się nie każdy ma Internet a nie wspomnę już głosowanie poprzez listy w czasie epidemii

 3. Chyba żart 1 kwietnia lub kogoś powaliło całkowicie. Za śmieci każą płacić tyle kasy a teraz jeszcze zbiórka na respirator w szpitalu,w Polsce 21 wiek gdzie 2 miliardy się przeznacza na dofinansowanie tv. Brawo. Jutro zbiórka na oczyszczanie zalewu bo jesli sami tego nie zrobimy to Janeczek nic nie zrobi.

 4. Widać jak dofinansowali naszą służbę zdrowia . Najważniejsze ,że wybory będą i to bez wychodzenia z domu i bez kampanii wyborczej !

 5. W jakim kraju my żyjemy, zeby uposażać szpitale trzeba organizować zrzutki. Ludzie obudźcie sie!!

  • A co z kasa ktora zbieral Owsiak?

   • Dałeś jakiś grosz , że taki zainteresowany ?

   • Mało pomaga? A gdzie rząd i pieniądze jakie zabierają od każdego pracującego? Nawet o rękawiczki, maski, odkażacze i inne podstawowe wyposażenie ochrony osobistej muszą żebrać dyrektorzy szpitali, ratownicy, strażacy…

    • Od 30 lat węzeł pt. polska służba zdrowia jest nie do rozwikłania. Nobel dla tego, który tego dokona.

    • Za co powinien odpowiadać dyrektor takiego szpitala? Skoro nawet maseczki czy odkażalniki nie są w zakresie jego odpowiedzialności – tylko rządu? A jeśli nie stworzono mu możliwości pracy i dzialania, to dlaczego nie zrezygnował z takiej pracy?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.