W niedzielę, 22 lipca, u przewodników grup ruszą zapisy na XXIII Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę. Z Łowicza wyruszy ona w poniedziałek, 6 sierpnia.

Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Duchu Święty obudź mnie do wiary”, zachęcać będzie młodych ludzi do religijnego wędrowania w intencji rozwijania w sobie darów Ducha Świętego. Pątniczy trud będzie jednocześnie aktem dziękczynienia Matce Bożej Królowej Polski za opiekę nad kolejnymi pokoleniami Polaków w wyjątkowym dla naszego narodu roku – w setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Tegorocznej pielgrzymce przewodniczył będzie ks. Tomasz Stępniak – wikariusz w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach.

Opiekunem grupy zielonej, czyli łowickiej młodzieży będzie ks. Jacek Zieliński. Spotkanie dla tych uczestników, odbędzie się 3 sierpnia w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

Na pielgrzymkę z naszego rejonu wyruszy również grupa Cytrynowa, w której uczestniczyć będą wierzący z Żychlina, Sannik czy Kiernozi. Na Jasną Górę poprowadzi ją ks. Józef Petrynowski.

W trakcie religijnej wędrówki można będzie podjąć się również pracy na rzecz bliźniego. Pielgrzymkowe służby poszukują chętnych do pomocy. Zainteresowani wolontariatem w Centralnym Punkcie Medycznym, sklepiku pielgrzyma czy sanepidzie mogą zapytać o szczegóły u kierowników poszczególnych grup.

XXIII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia. Dzień później pielgrzymi wezmą udział w obchodach święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.