Ponad setka dzieci wzięła udział w pierwszych zajęciach w ramach Maratonu Fitness, który dzisiaj, 17 marca po południu rozpoczął się w budynku miejskiej pływalni. Dzieci skakały na trampolinach z instruktorką Katarzyną Słomą w sali gimnastycznej przy pływalni. W tym czasie dorosłe osoby ćwiczyły aqua aerobic w basenie pod kierunkiem Joanny Gałki-Walczykiewicz. 

Aby wziąć udział w zajęciach, trzeba było kupić cegiełki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie dla drużyny koszykarzy z Krakowa, podopiecznych Fundacji For Heroes, na zakup wózków.

Jak się dowiedzieliśmy, wózek dla niepełnosprawnego zawodnika musi być dostosowany specjalnie dla niego. Jeden kosztuje co najmniej 12 tys. zł.

Impreza będzie kontynuowana jutro – w Studiu Rampa na os. Kostka – gdzie w godz. 15-20 uczestnicy tańczyć będą zumbę oraz w hali OSiR nr 1 przy ul. Jana Pawła II, gdzie o godz. 11 zaplanowano spotkanie z Heroesami.

W niedzielę maraton trwać będzie w godz. 11-15 w klubie Platinum Gym&Fitness przy ul. Długiej.

Zawodnicy i przedstawiciele fundacji byli oni obecni już dzisiaj w budynku pływalni. W czasie rozmowy z nami przyznali, krótko po rozpoczęciu maratonu, że impreza już przerosła ich oczekiwania. Trzydniowy maraton w Łowiczu, w którym bierze tak duża liczba osób, bardzo pozytywne ich zaskoczył. 

Pomysłodawcą maratonu jest Marcin Danych, który pochodzi z Łowicza i był zawodnikiem Księżaka Łowicz, a obecnie mieszka w USA, gdzie realizuje projekt Areny NBA Tour. Organizatorami Katarzyna Podkońska, Michał Smela i Joanna Gałka-Walczykiewicz.   

https://youtu.be/Hx0CTw3T9pY

1 komentarz