Mimo niezbyt sprzyjającej pogody na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury oficjalnie rozpoczął się dzisiaj, 30 września, Folklor Full of Colours, czyli folklorystyczny festiwal graffiti.

Murale inspirowane łowicką sztuką ludową tworzy trójka uznanych graficiarzy, w gronie których jest pochodzący z Łowicza, a obecnie związany z Gdańskiem Marcin „Tyber” Tybuś, którego prace są widoczne m.in. na przepompowni w Parku Błonie, budynku C Urzędu Miejskiego (od strony Starorzecza) i na biurowcu Syntexu. Towarzyszą mu dwaj inni artyści street art: mCity i Pener.

Od środy na dziedzińcu ŁOK pojawią się też twórczynie ludowe Danuta Wojda, Maria Stachnal i Henryka Lus, które nie tylko rozstawią swoje stosika, ale też włączą się w proces tworzenia aorystycznego graffiti.
Pener powiedział nam, ze powstające murale będą zawierały wiele odniesień do folkloru łowickiego: od wzorów inspirowanych wycinanką po postacie np. muzykantów.

Krystian Cipiński, będący pomysłodawcą wydarzenia, powiedział nam, że malowanie wzorów zostało poprzedzone szeregiem prac przygotowawczych, w których pomagali wolontariusze. Przez cały festiwal można odwiedzać dziedziniec ŁOK i podglądać, jak pracują artyści. Zakończenie festiwalu zostało zaplanowane na niedzielę.

 

1 komentarz

  1. Aaa to jest festiwal. Jeden pracujący malujący i żandram nad nim stojący!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.