Od 1 do 31 marca można składać wnioski do wszystkich publicznych przedszkoli w Łowiczu. Karty zgłoszeniowe po raz pierwszy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego. Nie trzeba więc robić tego osobiście, nadal jednak wypełnione karty trzeba dostarczyć do placówki, do której chcemy posłać dziecko od 1 września.

 

 

Druga ważna zmiana to możliwość zaznaczenia w karcie zgłoszeniowej tzw. preferencji czyli propozycji dwóch innych przedszkoli, gdzie rodzic zechciałby ewentualnie posłać dziecko, gdyby w jednej placówce nie było miejsc. Dzięki temu rodzic nie musi wypełniać karty do każdego przedszkola oddzielnie, może to zrobić na jednym zgłoszeniu zostawiając je w pierwszej wymienionej w karcie placówce.

 

 

Została również wprowadzona tzw. karta kontynuacji. To w niej rodzic od razu zaznacza czy jest to pierwszy rok kiedy zgłasza swoje dziecko do przedszkola czy może dziecko już uczęszcza do placówki, a jego rodzic chce kontynuować edukację przedszkolną. Więcej na temat naboru do łowickich szkół i przedszkoli w czwartkowym Nowym Łowiczaninie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.