kl
kl

Przed Sądem Okręgowym w Łodzi 7 grudnia ruszył proces Roberta M., który 9 sierpnia 2015 roku nad zalewem Mrożyczka w Głownie zaatakował nożem 31-letniego dziś Krzysztofa B.

Robert M. usłyszał szereg zarzutów, z czego najpoważniejszy to usiłowanie zabójstwa Krzysztofa B. oraz o spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokuratura oskarża go także m.in. o kierowanie gróźb karalnych, znieważenie funkcjonariuszy policji, a nawet o posiadanie broni (miał przy sobie nabój do AK47).

Na pierwszej rozprawie zeznawał jedynie oskarżony. Robert M. nie przyznał się do zarzucanych czynów. Wyjaśniał, że tylko raz dźgnął nożem Krzysztofa B. w przedramię. Zaprzeczył, by zadawał ciosy w kręgosłup i głowę. Nie przyznał się także do tego, by groził policjantom i innym osobom, które usiłowały go zatrzymać po ataku na plaży, że wysadzi dom w powietrze przy użyciu butli gazowej.

Na rozprawie nie pojawił się wezwany na ten termin pokrzywdzony Krzysztof B. W najbliższych dniach przesłuchanych zostanie kilkudziesięciu świadków w tej sprawie.

Szeroka relacja z procesu w Wieściach z Głowna i Strykowa 13 grudnia.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.