Około 90 osób bierze udział w tegorocznym Rajdzie Szlakiem Cichociemnych Żołnierzy Armii Krajowej. Rajd rozpoczął się dzisiaj, 7 października na Starym Rynku w Łowiczu, a zakończy jutro. Jest kilka wersji trasy.

Uczestnicy odwiedzą miejsca związane z historią. Miejscowości znajdujące się na trasie to m.in. Bobrowa, Czatolin, Łyszkowice i Trzcianka oraz Domaniewice. Część uczestników zakończy rajd dzisiaj, część rozpocznie go jutro. Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w całym rajdzie przenocują w strażnicy OSP w Czatolinie.

 

W rajdzie biorą udział indywidualne osoby m.in. z Łowicza, Skierniewic, Łodzi i Warszawy, a także zorganizowane grupy z MOS w Kiernozi, SP w Mastkach, ZSP nr 2 w Łowiczu czy dawnego Gimnazjum nr 2 w Łowiczu. Są zarówno stali bywalcy takich rajdów, jak i osoby nowe.

– Jestem ciekawy jak będzie, bo dopiero pierwszy raz biorę udział w wyprawie tak dużą grupą – mówił nam Tomasz Jędrzejczyk, jeden z uczestników. – Rowerem jeżdżę co tydzień, przez cały rok niezależnie od pogody, do tej pory wolałem jednak samemu wybierać sobie trasy.

 

W rajdzie były do wyboru wersje piesza i rowerowa. Głównym organizatorem jest PTTK Oddział w Łowiczu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.