Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie ul. Dmowskiego w Łowiczu. Ulica ta ma połączyć Rondo Niepodległości z ul. 1 Maja.

Łowicz. Firma Trakt rozpoczęła budowę ul. Dmowskiego – widok od ul. 1 Maja. fot. tb

Obecnie prowadzone roboty polegają na wybieraniu ziemi oraz karczowaniu krzewów w sąsiedztwie ul. 1 Maja. Wcześniej ratusz jak i sam wykonawca podawali, że prace ruszą od wybierania ziemi pod nasyp, na łąkach przy ul. Kaliskiej. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w łowickim ratuszu Grzegorz Pełka powiedział nam, że w ciągu kilku dni opadów deszczu stało się to niemożliwe. Łąki przy ul. Kaliskiej mają podłoże torfowe i bardzo szybko mocno nasiąkły wodą, praca ciężkiego sprzętu byłaby tam bardzo trudna.

Przypomnijmy, że budowa ul. Dmowskiego pochłonie 10,2 mln. zł, wykonawca, konsorcjum firm kutnowskich Trakt oraz PRD, wybuduje ulicę o długości 737 m i szerokości 7 m, wraz z całą infrastrukturą: siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, oświetleniem oraz chodnikiem o szerokości 2 m po jednej stronie i ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3,7 m po drugiej stronie. W miejscu, gdzie ul. Dmowskiego połączy się z ul. 1 Maja powstanie rondo, z którego kierowcy będą mogli wjechać na planowany wiadukt nad przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja

2 komentarze

  1. Wreszcie wyjazd ze szpitala i oś Bratkowice na A2 nie będzie udręką. Tylko za ile lat???