Dzisiaj przed południem, 24 lipca, na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury rozpoczęły się warsztaty „Kolorowe wakacje”, przygotowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Edukacyjne „Karino” w ramach TURBOwakacji 2017.

W drugiej edycji projektu – zapoczątkowanego rok temu o tej samej porze – bierze udział ok. 20 dzieci w wieku od 5 do 10 lat, które odebrały wcześniej wejściówki uprawniające do uczestnictwa w „Kolorowych wakacjach”.

Spotkania będą się odbywały od poniedziałku do piątku o godzinie 10. Tematem każdego z nich będzie inny kolor i kojarzący się z nim kontynent, zaś w piątek na uczestników czeka „kolorowy zawrót głowy”, czyli zabawa ze wszystkimi kolorami tęczy. 

Do poniedziałku przypisany został kolor żółty, a dzieci przeniosły się wyobraźnią do Azji. Ich pierwszym dużym zadaniem było przygotowanie słoików podróżnika. W trakcie warsztatów będą go ozdabiać m.in. różnymi środkami lokomocji, którymi będą „podróżować” do kolejnych kontynentów: do Azji (kolor żółty) wybrali się koleją, zaś stamtąd dotrą do spalonej słońcem Afryki (kolor szary), w środę powrócą do Europy (zielony), zaś w czwartek wybiorą się za ocen do Ameryki (czerwony)

O tym, jak bawili się uczestnicy “Kolorowych wakacji” przeczytasz w czwartek w Nowym Łowiczaninie. 

Komentowanie nie jest możliwe.