Od wtorku 9 lipca ruszyła przebudowa ulicy Topolowej w Łowiczu. Kutnowska firma Trakt, zgodnie z zamówieniem Urzędu Miejskiego w Łowiczu otrzyma za prace 1 mln. 634 tys. zł.

Obecnie po południowej stronie ul. Topolowej, od skrzyżowania z ul. Ułańską do ul. Tuszewskiej, w miejscu obecnego chodnika powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Ciąg, ze względów technicznych, został poprowadzony odcinkami w nowym śladzie, jego budowa wymusi przesunięcie wiat na przystankach MZK. Prace ograniczają ruch pieszych.

Co ważne, ścieżka połączy istniejące już ścieżki rowerowe na ul. Starościńskiej i w ul. Tuszewskiej, w ten sposób powstanie pętla wokół osiedli Bratkowice i Kostka: która połączy ul. Stanisławskiego, Jana Pawła II, Tuszewską, Topolową i Starościńską. Ucieszy to osoby jeżdżące rowerami lub na rolkach, zwłaszcza, że ścieżka będzie wykonana z asfaltu.

Ostatnim elementem inwestycji będzie położenie nowej nawierzchni na całej długości ulicy Topolowej – ok. 580 m. Prace mają się skończyć do 30 września.

5 komentarzy

  1. ofiara mafii łowickiej

    No i będziemy mieć pętle.

  2. Pamiętną kostkę na Starym Rynku też zakładali może oni?

  3. Janusz Januszewski

    Kaliński to jest gość – i zawsze wygrywa wszystkie przetargi TRAKT dlatego wszystko jest tak pięknie wykończone . Nikt nie jest lepszy i tańszy niż TRAKT, zawsze o włos , cóż za specjaliści w wycenie prac

  4. Dopilnujcie krawężniki na przejazdach! Będą na równo czy tradycyjnie wystawać 3-4 cm?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.