Od początku lipca drogą elektroniczna do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu złożonych zostało około 1.500 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ oraz około 900 wniosków „Dobry Start”. MOPS wypłacił już pierwsze kilkadziesiąt „pięćsetek”.

Dyr. MOPS Marek Dziedziela
Dyr. MOPS Marek Dziedziela

Na wypłaty „trzysetek” w ramach „Dobrego Startu” trzeba będzie jednak poczekać jeszcze kilka dni. MOPS rozpocznie realizowanie wypłat, jak wypłyną do nas pieniądze z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi – dowiedzieliśmy się w MOPS w Łowiczu. Pieniądze z województwa powinny wpłynąć na konto ośrodka pomocy społecznej w przyszłym tygodniu.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ oraz o świadczenie „Dobry Start” (300 złotych tzw. wyprawki szkolne – płatne raz w roku) od początku lipca można składać w formie elektronicznej.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni do łowickiego ośrodka pomocy społecznej wpłynęło ponad 30% wniosków o „pięćsetki” i blisko 40% wniosków w ramach programu „Dobry Start”.

– Szacujemy, że w tym roku ze świadczenia wychowawczego 500+ skorzysta około 4.800 dzieci – powiedział w rozmowie z Nowym Łowiczaninem dy. MOPS Marek Dziedziela.

25 komentarzy

 1. Wkurzony

  A z czego tu się cieszyć. Kto będzie chciał mieć dzieci to będzie miał czy będzie ten skromny dodatek czy nie. Znaczenia żadnego nie ma. Jedynie jak grzyby po deszczu bociany będą przylatywać tam gdzie ich nie potrzeba

 2. Lepiej niech dostaną naturalni rodzice,niż jak za poprzednich rządów zabierali im dzieci ze względu na sytuację materialną,a krocie wydawało na utrzymanie ich w domach dziecka lub rodzinach zastępczych,które brały dzieci tylko by mieć źródło utrzymania.

  • Mądrala

   Tylko że niektórzy naturalni rodzice nie powinni nazywać się rodzicami. Znam osobiście przykład “rodziny” w której “matka” ostro balowała za 500 plus bo dostawała na ośmioro pociech, które miała z różnymi partnerami. Dzięki 500 plus mogła godnie żyć i była “matką” pełną gębą. Dobrze że opieka zorientowała się że w domu dochodzi do przestępstw na tle seks. z udziałem dzieci i dzieciny “mamie” zabrano. To jest właśnie poklosie 500 plus.

 3. W Kutnie znajomi mówili, że jak zauważą, że gdzieś 500 plus idzie na “przelew” to wesołej rodzince wstrzymują wypłatę banknotów, a 500 dostają w talonach na żywność.

 4. A ja pracuje za najniższą krajowa i mam.jedno dziecko bo na więcej mnie nie stać i ciesze się ze dostane ta kasę tym bardziej ze wszystko coraz droższe . Tyle że ten program moim zdaniem powinien być tylko dla osób pracujących lub na zasiłku tzw. Kuroniowka a nie dla wiecznie bezrobotnych alkoholików.

 5. Łowiczanka

  Przecież to najważniejsze. Widziałam ostatnio matkę z butelką w ręku nad wodą. Dzieciny (trójka) bawiły się blisko wody i dzięki uwadze obserwatorów nic się nie stało. Mama wolała zająć się producentem..

 6. Lekka przesada z tym rozdawnictwem.

 7. Patologia triumfuje!Po co pracować?Pisowska korupcja wyborcza!Kiedys,gdy braknie pieniedzy,patole oddadza nowonarodzone dzieci do domu dziecka.

  • Czy tylko patologia bierze pieniadze na dzieci.? I czy tylko patologia ma dzieci? Prosze o informacje ile osob majacych dzieci tzw. Inteligentow nie bierze 500 zl na dziecko.

   • Skoro rzad daje,to każdy bierze!Ale to jest w wiekszości dla patoli.Gdyby nie ta kasa z naszych pracujacych uczciwie podatkow to patole by musiały iść do pracy!A tak to nie muszą!Pis ich odzwyczaił od pracy!

   • do krowa+ jak nie pasuje to zrób se kilka dzieci i bierz się za picie jak ci tak szkoda. Dają to ludzie biorą proste

  • zazdrościsz patolom

   • Do po i janek:widocznie jesteście passożytami i nierobami z patologii,ktora korzysta z “plusow”, skoro tak bronicie swoich!

   • Ja mam jedno dziecko,ale pracuje.Jak mi sie nalezy to dlaczego mam nie brać?

   • Krowa+ pasożyta ma w mózgu.

   • Z ciebie pis ściągnie bykowe,bo pewno jesteś starym kawalerem bezdzietnym,skoro bronisz patologii byku…

   • Dowód, że pasożyt zrobił qpę krowie+ w mózgu.

   • Byku,twoj pis i tak z ciebie sciagnie bykowe.Czy ci sie to podoba czy nie

   • Dowód, że z qpy pasożyta zrodziło się więcej pasożytów, które drążą mózg krowy+.

   • Czyz to nie ten anonim co ma kryzys wieku sredniego,o ktorym mowia ze jest tepa dzida!Niech mnie ges kopnie,chyba ten pisiorowy ćwok!

   • Łowiczanka

    Jak widać program 500 plus wzbudza wiele kontrowersji, zarówno po stronie krów jak i byków.Polacy nie kłócić się proszę. Polskich dzieci nigdy za dużo na przekór antypolskiej koalicji PO-PSLgbt gdzie kolorowi i Jewish mają zniszczyć Polskę. Opamiętajcie się! Brawo PIS

   • Zagrzać patola krowę+ – bezcenne.

   • Łowiczak trzeźwo myślący

    Do Anonima, a kto zaczął? Później się dziwią że na nich szczękają. Bez przyczyny nic się nie dzieje. Inna sprawa to że ludzie z Księstwa są nerwowo.

   • Znaczy się, że jak Kali wyzywać od pasożytów, nierobów, patoli, to git, a jak tym samym nazwać Kalego, to granda?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.