Rok temu o tej porze znany był już dokładny kalendarz rozgrywania zawodów sportowo-pożarniczych w gminach powiatu łowickiego. Rywalizacja strażaków zwykle rozpoczynała się już w czerwcu, zaś była kontynuowana w lipcu i sierpniu. Czy w tym roku ma szansę się odbyć?

Jacek Chudy, prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Łowiczu, powiedział nam, że przy obecnym zakazie zgromadzeń i organizacji dużych imprez, zawody OSP nie mogą się odbyć. Strażacy są jednak dobrej myśli i przekonują, że jeśli tylko epidemia odpuści, a rząd poluzuje restrykcje, to zarządy powiatowy i gminne spotkają się, aby ustalić harmonogram zawodów.

Nawet jeśli rywalizacja strażaków będzie mogła się odbyć, to wszystko wskazuje na to, że rozpocznie się później niż zwykle. Bardzo możliwe, że w jeden weekend zawody będą się odbywały w więcej niż jednej gminie.

Na nasze pytanie, czy rozważano przeprowadzenie rywalizacji strażaków bez obecności widowni, Jacek Chudy odpowiedział, że odbyła się taka dyskusja. Uznano jednak, że zawody strażackie są pewnego rodzaju świętem małych miejscowości i gmin, dlatego szkoda byłoby pozbawić mieszkańców tej atrakcji. Poza tym sami strażacy dają z siebie więcej, gdy słyszą dobiegający z trybun doping.

Złaków Kościelny wygrał zawody OSP gminy Zduny

Mistrzynie są z Goleńska, a mistrzowie z Karsznic Dużych

1 komentarz

  1. Marcin Czereśniak

    W pewnych gminach miejsce pierwsze mogę obstawić w ciemno 😂😂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.