Zapowiadane wcześniej „łowickie” przejścia dla pieszych, na których pomiędzy białymi pasami znalazły się kolory charakterystyczne dla kobiecych strojów ludowych, zostały już namalowane.


Pomalowano w ten sposób trzy istniejące już wcześniej przejścia dla pieszych – na skrzyżowaniu ulic: Sikorskiego, Kurkowej i Starzyńskiego, przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Ułańskiej, Mickiewicza i Bonifraterskiej, a także na przejściu dla pieszych przy Zakładzie Energetycznym na ul. Mostowej.

 
Łowickie akcenty mają podkreślać związki Łowicza z ludową kulturą. Chociaż z pewnością niespotykane, nie są sprzeczne z przepisami ruchu drogowego.
Jak Wam się podobają? Zapraszamy do sondy!

Czy kolorowe przejścia dla pieszych to dobry pomysł?

Loading ... Loading ...

3 komentarze

  1. osababcia która kontroluje i robi dziennie od 300 do 380 km na terenie lowicza i okolico

    Wiec trzeba dążyć do sprawiedlitości bo to nie ma sensu żeby malowanie takie glupoty gdzie kolor czerwony kojarzy się z krwią a ze burmistrz Łowicza twierdzi ze przejezdni się zachwycają pasami to ok ale pierwszy i ostatni raz przejeżdżając a nie dwa czy kilka razy na dzien

  2. osababcia która kontroluje i robi dziennie od 300 do 380 km na terenie lowicza i okolico

    Masz kolego racje mam nowe opony za które dałem za sztukę 199 zł i po przejechaniu przez pasy gdzie są białe tylko i to jest po deszczu niestety leci się jak po lodzie a co tu dalej mówiąc jak cała szerokość jest zamazana

  3. To jest bez sensu i takich pasow w ruchyu drogowym to nie ma to chyba trzeba nie chamiwac tylko jechac

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.