Prawie 1,7 tys. mieszkańców Łowicza wzięło udział w głosowaniu na propozycje do Budżetu Obywatelskiego Łowicza na 2020 rok. Głosy mieszkańców zadecydowały o tym, na co konkretnie zostanie zadysponowane 1,3 mln złotych wydzielone z miejskiego budżetu.

Jedna z przykładowych wizualizacji toru pumptrack w Łowiczu. fot. BTP Projeckt
Jedna z przykładowych wizualizacji toru pumptrack w Łowiczu. fot. BTP Projeckt

Powody do satysfakcji może mieć Stowarzyszenie Łowickie.pl – zdecydowanie zwyciężył proponowany przez nie tor pumptrack na Łowickich Błoniach (tor do jazdy na rowerze, rolkach, wrotkach czy hulajnodze). Propozycja ta zyskała bez mała dwa razy więcej głosów od sklasyfikowanej na miejscu drugim.

Z zadań osiedlowych wybrano:
Os. BRATKOWICE – Łowicki Park Życia „ŁoGród”.
Os. GÓRKI – Rewitalizacja boisk i placu zabaw przy ul. Miodowej.
Os. DĄBROWSKIEGO – Wykonanie aktywnych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Stanisławskiego.
Os. KORABKA – Siłownia plenerowa przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz wykonanie integracyjnego placu zabaw dla dzieci przy Przedszkolu nr 5 w Łowiczu.
Os. KOSTKA – Wykonanie aktywnego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicą Powstańców (przy budynku OSIR nr I).
Os. NOWE MIASTO – Parking dla samochodów wzdłuż ulicy Konopackiego.
Os. PRZEDMIEŚCIE – „Świet(l)na zebra” – Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych poprzez ich doświetlenie.
Os. STARE MIASTO – Wymiana chodnika na ulicy Pałacowej.
Os. STARZYŃSKIEGO – Przebudowa osiedlowego placu zabaw na osiedlu Starzyńskiego.
Os. ZATORZE – Wykonanie chodnika wzdłuż ul. Nieborowskiej.

13 komentarzy

 1. Uważam, że należy dołozyć środki na modernizację Oczyszczalni Ścieków bo coraz mniejsze środki są przeznaczane na jej modernizację. Czekamy co będzie w okresie lata, bo na Zatorzu już teraz nie można otworzyć okine.

 2. Stare Miasto to Stary Rynek Zduńska Podrzeczna Nowy Rynek …. Ten podział na dzielnice psuje wlasnie możliwości aktywnego wspierania przez miasto prawdziwej Starówki . Górą pani Zosia . Śmieszne to

 3. Zamiast wydawać na głupoty, silownie na których emeryci się rozciągają lepiej niech pobuduja basen…

 4. Tak się zastanawiam ile osób mieszka przy ul Palacowej. Z tego co kojarzę jest tam tylko kilka domów. Chodnik również, być może nie najnowszy ale jest. A mieszkańcy całej dzielnicy właśnie tą inwestycję wybrali jako fajny i konieczny bonus dla siebie… bardzo ciekawe…

 5. Najlepiej mi sie podoba łowicki park picia łoooooogróddddddd łoooooomatkoooooojedynaaaaaaa. Co za inteligentny człowiek to wymyślił?

 6. Heee debil@ glosują a i tak nikt tego nie realizuje tylko przy wyborach będą realizować żeby ich wybrać

 7. Jakiś czas temu wygrała modernizacja ścieżki zdrowia w lasku miejskim… Czy coś w temacie zrobiono? Jak się ma realizacja projektu? Głosować można na wszystko ale zrealizować to już wielka sztuka… 😂🤣

  • To już chyba 2 lata mija jak oświetlenie ścieżki zdrowia projektują w lasku miejskim i końca nie widać.

 8. A kiedy to nastapi ? I kiedy zostana otwarte dwa kolejne zjazdy z ronda na Bolimowskiej ? Mialy byc otwarte pod koniec listopada, ale chyba nie dodano ktorego roku…

 9. Pumptrack frajdy wystarczy. Górka była pomysłem porównywalnym do wiaty na targowicy, tylko wiata stanęła.

 10. łowiczanin

  ktoś wie co dzieje się z realizacją ‘Górki Frajdy’?

  • Trzeba zapytać głównego marketingowca tego miasta i zarazem pomysłodawcy pospolicie zwanego GoldenBoy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.