Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym w Warszawie zdecydował o uchyleniu immunitetu prokurator E.Z. z Prokuratury Rejonowej w Łowiczu. Orzeczenie czeka na uprawomocnienie.

Temida

Przypominamy, że zawieszona teraz w obowiązkach prokurator E.Z., zatrudniona w Prokuraturze Rejonowej w Łowiczu, 16 kwietnia ubiegłego roku została zatrzymana przez policjantów w Dębowej Górze pod Skierniewicami, gdy była pod wpływem alkoholu, a na skrzyżowaniu przesiadała się na fotel kierowcy, który chwilę wcześniej zajmował jej 13-letni syn.

– 5 stycznia 2017 roku Sąd Dyscyplinarny wydał orzeczenie o uchyleniu immunitetu prokuratorowi. Orzeczenie nie jest prawomocne. Z chwilą jego uprawomocnienia odbędą się czynności przesłuchania podejrzanej i ogłoszenia zarzutu. Jeśli nie będzie środka odwoławczego, to czynności będą możliwe do wykonania w lutym – informuje Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Postępowanie karne w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łasku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. Jak informowaliśmy już wcześniej prokurator grozi zarzut co najmniej o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, czyli o czyn z art. 178 par. 1 kk.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.