Na placu na terenie komendy powiatowej PSP w Łowiczu w konferencji prasowej dzisiaj, 23 czerwca, wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej i samorządów lokalnych.

fot. Tomasz Matusiak

Głównym tematem była ogłoszona przez MSWiA akcja „Bitwa o wozy”, ściśle wiążąca się z najbliższymi wyborami prezydenckimi. Przypomnijmy, że w każdym województwie jedna z gmin do 20 tys. mieszkańców ma otrzymać od ministerstwa samochód strażacki o wartości ok. miliona złotych, jeżeli będzie się mogła pochwalić najwyższą frekwencją w wyborach.

Co sądzisz o motywowaniu mieszkańców mniejszych gmin do pójścia na wybory przy pomocy akcji takich jak „Bitwa o wozy”?

Loading ... Loading ...

Do wzięcia udziału w wyborach zachęcali dzisiaj m.in. starosta Marcin Kosiorek, radny sejmiku wojewódzkiego Waldemar Wojciechowski czy komendant PSP w Łowiczu mł. bryg. Arkadiusz Makowski.


Jedną z jednostek, która nie musi martwić się o nowy samochód jest OSP Złaków Kościelny, która otrzymała – kolejny już w ostatnich 5 latach.
Nowy nabytek to Man TGA 26.430, ze zbiornikiem o pojemności 9200 litrów. Jako ciekawostkę można dodać, że to największy obecnie samochód strażacki na terenie powiatu łowickiego.

Na konferencji prasowej prezentowali go m.in. prezes jednostki Marcin Stańczyk i jej naczelnik Wojciech Wieteska. Później udali się do swojej miejscowości, gdzie samochód witają mieszkańcy.

Wybory prezydenckie 2020. Wozy strażackie dla gmin z najwyższą frekwencją

 

3 komentarze

  1. Dlaczego PIS zależy im na frekwencji w malych miejscowościach a nie w duzych miastach ??

    🙂 🙂

  2. Nie parafianin

    Coś nie widać tęczowego Pawła. I niech tak zostanie!

    • Widać za to wszędzie okazałego Waldka. Kim on jest, prócz kandydata do sejmu, że wszędzie go zapraszają? Maskotka jakaś czy może Szara Eminencja? Za robotę chłop by się jakąś wziął.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.