Chwile grozy przeżyli dziś (19 kwietnia) pilot i pasażer samolotu lekkiego Topaz, którzy lecieli nad miejscowością Bobrowniki. W momencie podchodzenia do lądowania samolot zahaczył o linie energetyczne i spadł na ziemię.

Na ten moment nie jest znana przyczyna dzisiejszego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samolot spadł z wysokości kilku metrów na początek pasa startowego na lądowisku w Bobrownikach już w czasie podchodzenia do lądowania. Prawdopodobnie zahaczył o linie energetyczne średniego napięcia. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli teren i dokonali oględzin.

Uszkodzony samolot chwilę po upadku na ziemię. fot. Mieszkaniec Bobrownik

 W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Zarówno pilot, czyli 61-letni mieszkaniec Warszawy, jak i pasażer, będący 35-letnim mieszkańcem Ciechanowa byli trzeźwi. Pilot posiadał stosowne uprawnienia.

Miejsce zdarzenia. fot. KWP Łódź

Szczegółowe ustalenia w tej sprawie prowadzi Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

34 komentarze

 1. Drodzy eksperci nie wydawajcie opinii bez zrozumienia tematu.Nie macie pojęcia o lotnictwie I zjawisk meteorologicznych.To nie warzywniak.Wasze opinie tworzą więcej zła niż dobra.

 2. Nie piszcie głupot bo nikt nikomu nie zabroni latać na własnym polu tak jak Wam nie zabroni chodzić i jeździć po własnej ziemi….błagam zastanówcie się czasami o czym piszecie…

 3. Miało być ” policzyłeś”

 4. Dla Kuby pilota: a policzyłem ile wypadkow bylo i ilu ludzi zginelo na drodze o o obok i na autostradzie w ciągu dwóch lat? Jak nie to nie pisz glupot tylko zapoznaj sie ze statystykami….

 5. Nikt nikomu nie zabroni latać na własnym polu tego typu urządzeniami latającymi…..wiec jeśli Państwo nie posiadają wiedzy na pewne tematy lepiej nie zabierać głosu na forum…lepiej się zastanowić pięć razy i lepiej ugryźć sie w jezyk aniżeli pisać glupoty na tematy o których nie macie pojęcia…uwierzcie mi to dobra rada dla wszystkich laików.

 6. Czy ktoś wie jakie to znaki rejestracyjne?

 7. wojt powinien to pseudolotnisko zamknąc dla bezpieczenstwa mieszkancow,warszawiacy niech lataja nad Warszawą.

 8. Obserwator

  OSSERWATOR,
  Ludzie jak cos się pisze to trzeba by posiadać jakaś wiedzę na dany temat. Kwarantanna, co to jest i dla kogo? aktualny stan nie zabrania latania rekreacyjnego wiec prosze nie mylić pojwc. Linia energetyczna a lotnisko. Linie energetyczne są wszędzie i wokół lotnisk tez dlatego jest określone jako przeszkoda i pilot powinien sie, z takimi przeszkodami zapoznać. To czy lataj amatorzy czy nie to okresli KBWL, jesli pilot miął dokumenty aby latać to nie jest amatorem tylko może być mało doświadczony albo dobrze doświadczony a to zależy od wylatanych godzin i tzw treningu ciągłego.
  Generalnie to widzę że wypowiedzi sa ludzi zazdrośników i nie posiadających wiedzy na temat latania.
  Proponuję abyście przenieśli się komentować inne wydarzenia takie jak jazda motorem samochodem etc może tu będziecie mieli właściwa wiedzę.

  • Mieszkaniec

   Noo lepiej żeby już nikt tam nie latał aż strach po zdjęciu widać że mało brakowało i znów byłby Śmiertelny

   • zdziwiony bezmyślnością

    dokładnie.
    Ale w sumie trzeba najpierw zamknąć pobliską autostradę, bo tam codziennie jest kupa wypadków, a niektóre na pewno mało brakowało, a śmiertelne.

    A, i drogę do Łowicza też, przecież tam ciągle ktoś wyprzedza na ciągłej. Niebezpieczne. Zamknąć.

  • zostańmy w domu

   Rekreacyjnie może sobie latać, ale nie może bez potrzeby się przemieszczać. Jeżeli wsiadł do samolociku na lotnisku w W-wie a wysiadł w Bobrownikach tzn że się przemieścił. Poza tym z miejsca zamieszkania na lotnisko też się przemieścił , a latanie rekreacyjne to raczej nie kwestia pierwszej potrzeby.

 9. Kuba pilot

  Taaa i Latają Amatorczyki już kolejny wypadek i jeden Śmiertelny gdzie 2 osoby giną dobrze że tym razem się nic nikomu nie stało ale kolejny raz może być różnie… Gdyby mieli pojęcie i tyle godzin wylatanych to nie było by wypadków 2 w ciągu roku… Amatorka a nie Piloci Nie trzeba ich znać wystarczy popatrzeć jakim amatorem trzeba być żeby o linie przy londowaniu zaczepić 😂😂😂

 10. Już dawno powinni to Zamknąć Policja i Prokuratura powinni się tym Amatorczykami zainteresować dla dobra mieszkańców i ludzi którzy nie boją się latać z nimi pokończyli kursy za kasę bogole i udają pilotów a ludzie jeszcze kawę płacą za to trzeba będzie mieć odwagę żeby tam z nimi latać… Policja powinni im dać po 30 ty kary za brak przestrzeganie kwarantanny jak zwykłemu Panu Kowalskiemu a energetyka wystawić dobry rachunek za naprawę słupów i prądu… Ciekawe jak to wszystko się zakończy… Miejmy nadzieję że dalsza część artukłu i szczegóły będą napisane przez Lowiczanin…

 11. Jeśli nie jesteś zorientowany do końca to nie pisz bzdur.Tych lotnikow trzeba znać żeby oceniać.W powietrzu mają więcej godzin wylatanych niż nie jeden z nas w samochodzie.

  • Wiesniki 😆😆😆nawet wylądować nie potrafią 😂😂😂nie trzeba ich znać lepiej tam nie latać aż strach… Widać jak Latają jeden wypadek Śmiertelny i teraz drugi dobrze że tym razem się nic nikomu nie stało a ciekawe czy ostatni…

 12. Kuba pilot

  Już dawno powinni zamknąć to lotnisko to chyba jakieś fatum kolejny wypadek już 2 gdy samolot spada ci piloci to jakaś prowizorka dziwne że ludzie tacy głupi i się nie boją tam latać pewnie to nie pierwszy raz i nie ostatni Pilociki za 5 zł.. Kto im pozwolił lotnisko otworzyć gdzie jest wójt gminy Jarosław P. Powinien zadziałać dla dobra mieszkańców już dawno powinno być to zrobione i zamknięta jak ta osoba 2 umarły w pierwszym wypadku co miał miejsce… A nie ludzie nic nie wiedzą… I jeszcze ludzi wożą…

 13. Tym Panom chyba się w dupach poprzewracało! Czas kwarantanny i obostrzeń ,a oni loty uskuteczniają. Po solidnym mandacie przywalić i sprowadzić gości na ziemię. Swoją drogą , to mieli więcej szczęścia niż rozumu.

 14. Trzeba tam wysłać speca od badania wypadków lotniczych

 15. Na tym lotnisku to chyba jacys amatorzy lataja – drugi wypadek juz tam. No i czy te lotnisko spelnia jakies normy ? Przy linii enertgetycznej wybudowane !

 16. po starcie zbudowali linię, bo to był lot w kosmos

 17. I okoliczne wsie bez prądu !
  To już drugi wypadek na tym lotnisku.

 18. A co z kwarantanną?
  Czy to był konieczny lot?

 19. Przy lądowisku linia energetyczna. Ciekawe.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.