W wodzie z dwóch wodociągów stwierdzono w czasie ostatniej kontroli podwyższoną ilość mikroorganizmów. Ich obecność jednak nie stwarza zagrożenia dla życia osób ją spożywających.

Zdjęcie zastępcze.

Powiatowa Stacja Epidemiologiczno-Sanitarna w Łowiczu w komunikatach z 1 i 2 czerwca informuje o pogorszeniu się jakości wody w wodociągach dostarczających wodędokilku wsi w gminie Łowicz: Zabostowie Dużym, Zabostowie Małym, Strzelcewie i Popowie oraz Dąbkowicach Górnych.

Stacja okresowo dopuszcza wodę z tych sieci do spożycia i przygotowania posiłków oraz do celów higienicznych (mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.), ale z zastrzeżeniem, że nadaje się ona wyłącznie to tego celu po dwuminutowym przegotowaniu.

Gmina Łowicz, właściciel sieci i urządzeń zasilających, prowadzi obecnie prace na ujęciach wody zmierzające do poprawy jakości wody.

3 komentarze

  1. Mieszkam na Armii Krajowej i w wodzie pływają robaki, konkretnie skorupiak ośliczka! Gdyby nie filtry, nawet bym może nie zwróciła uwagi. Jednak je widać, bo nie są takie małe, mają ok 1 cm długości. Problem jest znany od kilku lat, ale podobno ośliczka nie stanowi zagrożenia …

  2. W Łowiczu miała być krystaliczna woda płynąć z kranów a jest kiszka mówiąc delikatnie!

  3. WaterMaster

    Może ktoś w końcu weźmie się ktoś za te wodociągi w gminie Łowicz. Ciągle problemy z konserwatorem jak i z przyspawanymi do stołka urzędnikami. Spółdzielnia Pana B. i każdy nietykalny. Zawieźć im tą wodę niech sobie robią z niej kawę i herbatę bo chyba tylko tak działa ten urząd. Gdyby dostali sr…czki to by podjęli interwencję.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.