Uchwała o przystąpieniu do przygotowania konsultacji w sprawie nadania statusu miasta miejscowości Sanniki zyskała jednomyślne poparcie radnych tej gminy.

Naprawa chodnika po wyburzeniu budynku komunalnego przy ul. Warszawskiej w Sannikach
Naprawa chodnika po wyburzeniu budynku komunalnego przy ul. Warszawskiej w Sannikach

Sesja, na której radni postanowili rozpocząć proces starania się o nadanie Sannikom praw miejskich odbyła się 1 lutego w godzinach popołudniowych.

– Nosiliśmy się z tym już od kilku lat, długo się wstrzymywaliśmy, aż do teraz, kiedy udało nam się rozpocząć proces porządkowania centrum Sannik (wyburzenie szpecącej centrum dużej kamienicy komunalnej – przy. red). Staranie się o prawa miejskie to naturalna konsekwencja rozwoju miejscowości i gminy – argumentował wójt Gabriel Wieczorek.

Uchwała, o której mowa powyżej, jest dopiero początkiem tych starań. Najwcześniej Sanniki – jeśli wyrazi na to zgodę Rada Ministrów – zyskają prawa miejskie na początku 2018 roku.

Pierwszym krokiem w staraniach są konsultacje lokalne w sprawie nadania praw miejskich. W gminie Sanniki mają się one odbywać od 20 lutego do 20 marca.

Więcej na ten temat, argumenty za i przeciw, w kolejnym wydaniu Nowego Łowiczanina.

9 komentarzy

 1. waleria

  Właśnie mam przed sobą pismo , które roznoszą na ten temat i myślę że jak jeszcze z jedną szkołę zamkną to gmina się wzbogaci i i nie będzie musiała zostać miastem , tylko wójt byłby pokrzywdzony , bo nie mógłby startować w wyborach . Dotychczas największą kulą u nogi były szkoły i już miał być tak dobrze , a tu plany z gimnazjum nie wyszły, a o drogach nie wspomnę -wystarczy wybrać się na osiedle Witosa (drogi typowo miejskie ) , jedno wielkie dziadostwo .

 2. Niechaj ten areał po belwederze wiosną kukurydzą przesieją, jesienią będzie ściernisko a potem San (niki) Francisco. Ewentualnie zainteresować gruntem jakiegoś inwestora z Dubaju i po kłopocie 🙂

 3. mieszkaniec

  prima aprilis to jest w kwietniu 😉

 4. Sanniki zostaną miastem, to wójt zostanie burmistrzem, nie będzie go obowiązywała planowana dwukadencyjność władzy. Tu chodzi o interesy polityczne. To że ludzie będą płacić w przypadku miasta większe podatki ma sie w dupie…

 5. Sanniki miasteczkiem… Kilka sklepów marketów i aptek nigdy z tej wsi nie zrobi miasta… jedyne na co sie to moze przydac to na wieksze pensje urzedników. Tyle w tym temacie.

 6. Wieś powinna zostać wsią, bo taką ma historię. Już prędzej Kiernozia ma zadatki na miasto, a nie jakieś Sanniki, gdzie dzieci tłoczą się w podstawówce, dług długiem kryty, gdzie potrafią wodę wyłączyć latem, bo połowa ludności podlewa truskawki. No ale pomarzyć zawsze można, bo póki PiS rządzi wszystko możliwe – wójt zostanie burmistrzem albo może i prezydentem 🙂

 7. zulugula

  Najpierw to niech się za robotę wezmą i drogi naprawia a nie o mieście marzą ! Zalać jedną warstwę potrafili a teraz dziury że się przejechać nie da. ! A skoro nie ma na to pieniędzy to co to za miasto bez pieniędzy !!!

  Śmieszne ta wieś powinna zostać wsią !

 8. Ja proponuje odrazu starać się o prawa metropolii jak Warszawa teraz ??

 9. Dobra wiadomość 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.