Trzy popularne gwiazdy muzyki wystąpiły 17 czerwca w ramach wracających po przerwie do kalendarza miejskich imprez Dni Łowicza. Łowicką publiczność rozgrzali dziś Saszan, happysad i Feel.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Saszan. Pochodząca z Żyrardowa blogerka i wokalistka rozpoczęła swoją przygodę od publikowania piosenek w serwisie You Tube. Spodobała się na tyle, że wkrótce podpisała profesjonalny kontrakt z wytwórnią My Music. Kariera nabrała rozpędu, co zaowocowało wydaniem płyty „RSP”. Co łatwo było dostrzec w Łowiczu, 23-letnia wokalistka doczekała się już grupy wiernych fanów. Pod sceną nie brakowało młodych osób, znających na pamięć teksty swojej ulubionej wykonawczyni. Saszan, która występowała już w przeszłości w Łowiczu, zaprezentowała w sobotę znane przeboje, ale także kawałki, które znajdą się na jej planowym albumie.

Po raz trzeci w Łowiczu (ostatni raz w 2010 roku) wystąpił zespół happysad (muzycy życzą sobie by nazwę zapisywać małą literą – przyp. Red.). Muzycy ze Skarżyska-Kamiennej pokazali, że są obecnie w doskonałej formie. Energetyczny koncert składał się zarówno z utworów z najnowszej płyty „Ciało obce”, jak i ze starszych albumów, w tym znanych nie tylko fanom zespołu „Zanim pójdę” czy „Łydki”. Koncert happysadu przyciągnął chyba największą pierwszego dnia imprezy grupę fanów konkretnej kapeli. Przez cały koncert fani zespołu śpiewali wszystkie piosenki z wokalistą Kubą Kawalcem. Nie obyło się bez bisowania.

Ostatniego wykonawcy nie trzeba było specjalnie nikomu przedstawiać. Do Łowicza powrócił także jeden z bardziej rozpoznawalnych zespołów poprockowych ostatnich lat, czyli Feel. Grupie przewodził jej najbardziej znany członek, czyli frontman Piotr Kupicha. Wokalista wraz z kolegami zaprezentował w Łowiczu wiele doskonale znanych szerszokiej grupie odbiorców (co było słychać po ilości podśpiewujących sobie widzów) utworów z całego repertuaru katowickiego zespołu, takich jak: “A gdy jest już ciemno” czy “Jak anioła głos”. 

W ramach Dni Łowicza na Starym Rynku nie brakowało innych atrakcji. Dzieci mogły pobawić się na dmuchańcach, spróbować malowania buzi czy też nabyć napełniane helem balony. Nie zabrakło także obwarzanków i innych typowych dla imprez plenerowych smakołyków.

Dni Łowicza będą trwać także w niedzielę. Zaplanowane występy kolejnych gwiazd. Zagrają: The Thrill, Dawid Kwiatkowski oraz zespół Video.

5 komentarzy

  1. Każdy mógł głosować, z tego, co pamiętam… Więc o co pretensje???? Młodzież pod sceną??? No i dobrze… Baaaardzo dobrze!!! W końcu młodych ludzi widać w tym wymarłym mieście!
    No taaak! Zapomniałam !!! Nie było Eleni i Rynkowskieg bo tutaj tylko takie rytmy są poważane z racji wieku naszego miejskiego społeczeństwa! (nikogo nie obrażając).
    Do młodzieży nie należę, ale na happysad głosowałam !!! I czekam na LEMON FESTIVAL!!!!

  2. Beznadzieja!!!!!!!!!!

  3. Potwierdzam. Same malolaty pod scena ? kto to wybierał wgl? Żenada….

  4. Zespoły chyba wybrane przez młodzież, wystarczy spojrzeć na zdjęcia kto stoi pod barierkami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.