Scenariusz filmu o prawdziwym życiu piszą tylko uczniowie MOS i ZS w Żychlinie fot. Dorota Grąbczewska
Scenariusz filmu o prawdziwym życiu piszą tylko uczniowie MOS i ZS w Żychlinie fot. Dorota Grąbczewska

21 listopada do Żychlińskiego Domu Kultury przyszło 25 uczniów z trzech szkół: LO im. A. Mickiewicza, ZS przy Narutowicza i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Wspólnie mieli napisać scenariusz filmu, który w grudniu zostanie nakręcony i wyemitowany podczas WOŚP w Żychlinie.

Zbigniew Masternak, scenarzysta, który pomaga żychlińskiej młodzieży w napisaniu scenariusza, ku zaskoczeniu wszystkich, po 30 minutach podziękował za udział grupie młodzieży z LO im. Adama Mickiewicza. – Grupa kompletnie nic nie wnosiła do realizacji projektu. Więcej, tylko przeszkadzała, dyskutując bez sensu, dlatego uznałem, że szkoda czasu zarówno mojego jak i młodzieży z MOS i ZS, która kreatywnie i twórczo myślała – mówi nam Zbigniew Masternak. – Taką decyzję podjął scenarzysta i z nią nie dyskutowaliśmy, uszanowaliśmy jego prośbę i salę opuściliśmy – mówi Sylwia Mańk-Chrulska, która na spotkanie przyszła z młodzieżą z LO im. A. Mickiewicza.

Film, który zostanie nakręcony przy pomocy Zbigniewa Masternaka ma pokazywać prawdziwe życie. Zdecydowano, że fabuła akcji będzie w Żychlinie. Chłopak przyjeżdża do Żychlina, jest zagubiony, obraca się w żychlińskim półświatku. Tu spotyka dziewczynę z tzw. dobrego domu.

Więcej o projekcie przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.