Oprotestowywane przez część okolicznych mieszkańców na etapie planowania schronisko dla bezdomnych psów w Piotrowicach w gminie Bielawy jest już faktem. W obiekcie otwartym pod szyldem „Psiakowo i spółka” przebywa obecnie 50 czworonogów.

Właścicielka schroniska Jolanta Wojciechowska odwiedza Psiakowo ze swoją suczką. fot. EWR

My wybraliśmy się do Psiakowa 21 lutego. Po obiekcie oprowadziła nas Jolanta Wojciechowska wraz z małżonkiem, weterynarzem Tomaszem Wojciechowskim. Schronisko działa od 22 grudnia, kiedy to właściciele dostali pozwolenie z gminy Bielawy – ostatni dokument wymagany do rozpoczęcia działalności.

Na rok 2017 schronisko ma już podpisaną umowę z gminą Bielawy na odławianie i hotelowanie bezdomnych psów. Wcześniej swoje „bezdomniaki” gmina Bielawy trzymała w schronisku w Łowiczu. Zaproponowane teraz przez Psiakowo preferencyjne stawki są korzystne dla samorządowego budżetu.

Więcej o funkcjonowaniu Psiakowa przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Ciąg boksów. Każdy z nich ma powierzchnię 6 mkw. fot. EWR

2 komentarze

  1. Do dziś ni odzyskałem dwóch szczeniaków Shih -tzu skradzionych mi przez pracownika gminy Aleksandrów Ł. .w dn.27.07 2018r.Miały być umiesz umieszczone w Psiakowie’ Psy znikły, może Pani redaktor zrobi wywiad ze mną.Karol

  2. Dlaczego usuneliście poprzednie komentaże