W ostatnich dniach budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Topolowej objęła rejon skrzyżowania z ulicą Tuszewską. Rowerzyści jadący istniejącą ścieżką rowerową wzdłuż tej ulicy napotykają na swojej drodze przeszkodę w postaci rozkopanej nawierzchni i bariery.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul.Tuszewskiej urywa się tuż przed skrzyżowaniem z ul. Topolową. fot. tb

Wczoraj jeden z mieszkańców miasta, jeżdżący rekreacyjnie rowerem zwrócił nam uwagę, że wykonawca „rozgrzebując” ścieżkę w miejscu, gdzie stanowi ona bezpośrednie połączenie z przejściem dla pieszych stworzył niebezpieczną sytuację. – Tą ścieżką jeżdżą nie tylko dorośli, ale także dzieci. Rowerzysta dojeżdża do bariery i koniec. Trzeba włączyć się do ruchu w ul. Tuszewskiej i po minięciu skrzyżowania wjechać na odcinek ścieżki za skrzyżowaniem – powiedział nam – Miejsce to powinno zostać rozkopane na samym końcu inwestycji, byłoby wówczas bezpieczniej – dodał.

Sprawdziliśmy to miejsce, jest jak opisał nam to nasz czytelnik. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w ratuszu Grzegorz Pełka powiedział nam, że przyjrzy się temu miejscu i porozmawia z przedstawicielem firmy o rozwiązaniu problemu. Uważa, że firma budująca ścieżkę musiała także tam rozpocząć prace, aby podbudowa pod ścieżkę zdążyła się ustabilizować. Wykluczył możliwość skierowania ruchu pieszego i rowerowego po ułożonym już tłuczniu do przejścia dla pieszych, bo to także niebezpieczne. Zaznaczył jednak, że prace na Topolowej idą pełnym frontem, nawierzchnia na ścieżce rowerowej ma być ułożona już po 20 sierpnia.

Ścieżkę rowerową i modernizację nawierzchni ulicy Topolowej (ok. 580 m) wykonuje na zlecenie ratusza kutnowska firma Trakt. Za prace 1 mln. 634 tys. zł.

4 komentarze

  1. I tak jest bezpieczniej, niż miałyby takie dzieciaki wjeźdżać rowerami na przejście dla pieszych

  2. Ścieżka z kostki bauma. Średniowiecze.

  3. Ludzie to jednak mają w głowach “popaprane” Już chwili nie można poczekać, żeby spokojnie powstała nowa ścieżka rowerowa. A dzieci to trzeba pilnować.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.