Trwa szukanie powodów zapadania się asfaltu w części ulicy Seminaryjnej w Łowiczu. Przejazd ulicą jest całkowicie zamknięty. Prace trwają od godziny 8.00 i będą prowadzone również jutro.

W środku ulicy, w miejscu, gdzie dochodziło do coraz większego zapadania się asfaltu, pracownicy Zakładu Usług Komunalnych dokonali głębokiego na około 4 metry wykopu. Rury kanalizacyjne przechodzące w tym miejscu okazały się jednak nienaruszone.

 

– Szukamy usterki dalej. Wolałbym już, żeby teraz okazało się, że na przykład rura jest pęknięta, bo byśmy wiedzieli co robić, a tak, to szukamy awarii dalej – powiedział nam szef oddziału wodociągowego ZUK Zbigniew Bochenek.

Na nic się zdało wpuszczanie do kolektora ściekowego wody pod ciśnieniem. Nie wykazało to uszkodzeń kanału w tym miejscu. Jutro w godzinach porannych na miejscu ma być przeprowadzona inspekcja przy wykorzystaniu specjalnej kamery, która zostanie wpuszczone w kanał.

Aktualnie ulicą Seminaryjną można dojechać do Państwowej Straży Pożarnej i do Wyższego Seminarium Duchownego, ale już dojazd na Korabkę i w kierunku Kiernozi jest niemożliwy.

Pomimo znaków niektórzy kierowcy i tak próbują tamtędy przejechać. Jeden z nich – jadący od strony Korabki niebieskim samochodem terenowym – przejechał obok drogi – po rosnącym na polu zbożu.

((mak) | reporter@lowiczanin.info)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.