Ogrodzenie Szkoły Podstawowej w Domaniewicach nie będzie już to samo. Betonowy płot, za którym swoje pierwsze szlify na tafli lodowiska zostawiał mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, nabiera kolorów. To wkład domaniewickiego stowarzyszenia “Aktywny senior” w realizację sołeckiego projektu “Dookoła pasiaka” współfinansowanego z budżetu województwa łódzkiego.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Dziś, 16 października, na miejscu stawiło się około 40 osób. W ruch poszły pędzle i farby. Wcześniej praca została starannie zaplanowana. Na płocie odmierzono równe pasy. Kredą zapisano kolor, jakim kolejno należy je wypełnić. Szybko okazało się, że malowanie do łatwych nie należy, ponieważ betonowe chropowate przęsła wchłaniają dużo farby, a widniejący na nich napis promujący łódzki klub piłkarski Widzew uporczywie przebija spod spodu. Zapału do pracy jednak nie zabrakło.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Seniorzy z Domaniewic, Skaratek czy Stroniewic nie ukrywali, że liczą na konkretny efekt. – Chcemy urozmaicić Domaniewice kolorami, ożywić naszą miejscowość, bo choć jest w niej ładnie, to nieco smutno. Pracy będzie sporo. Do pomalowania jest 26 przęseł, na każe zużyjemy około 2 puszek farby, bo trzeba będzie malować dwukrotnie, ale pogoda dopisuje, humory również, czego chcieć więcej?- powiedziała nam z uśmiechem Anna Wilk, jedna z członkiń Aktywnych Seniorów.

Prezes Aktywnych Seniorów  Anna Stajuda  zapowiada, że stowarzyszenie w najbliższych dniach ma zamiar spełnić również obietnicę daną już 2 lata temu władzom gminy  i pomaluje przystanek autobusowy w stronę Łodzi, który niedawno doczekał się remontu. 

1 komentarz

  1. Widze ze najbardziej zaangażowany w tę prace i wykonuje ją z poświęceniem jest Krzysztof O. Artystyczna dusza ot co.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.