Grzegorz Borcuch, szef kuchni hotelu „Rozdroże” w Nieborowie poprowadził kolejne warsztaty kulinarne w Gminnym Ośrodku Kultury i Sporu w Łyszkowicach. 29 listopada wzięli w nich udział seniorzy zrzeszeni w gminnym klubie „Jutrzenka”.

Najpierw uczestnicy obejrzeli pokaz kulinarny Grzegorza Borcucha, który na co dzień szkoli kucharzy z całego województwa łódzkiego, a później przystąpili do degustacji, aby posilić się przed czekającym ich wyzwaniem – podzieleni na trzy zespoły sami przygotowywali kolację z przystawką i deserem, według poleceń i wskazówek szefa kuchni. Ich dzieła również były potem konsumowane.

 

Uczestnicy warsztatów byli zachwyceni spotkaniem oraz takimi specjałami jak na przykład: krem z dyni z emulsją ziołową i kiełbasą chorizo, polędwiczki marynowane w białym winie, sos balsamiczny z karmelizowaną cebulą, purée z selera o smaku waniliowym czy gruszki z przyprawami w sosie.
Wcześniej, 18 grudnia, Grzegorz Borcuch podobne warsztaty poprowadził w GOKiS dla Kół Gospodyń Wiejskich, w planach są natomiast kolejne – dla dzieci.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.