Od początku października w autobusach łowickiego MZK można korzystać z tzw. karty miejskiej. Do tej pory zakład wydał ponad 500 takich kart, znaczną część seniorom po 70 roku życia, którzy mogą ją kupić za 10 złotych rocznie.

Łowicka Karta Miejska, wzór MZK Łowicz
Łowicka Karta Miejska, wzór MZK Łowicz

Owa Łowicka Karta Miejska jest niczym innym jak wygodnym w użytkowaniu biletem okresowym, a także elektroniczną portmonetką z możliwością kasowania biletów jednorazowych oraz „dokasowania” biletów za współpasażerów. Różnica pomiędzy biletem okresowym a eportmonetką jest taka, że by skorzystać z eportmonetki trzeba ją najpierw doładować, np. przez internet.

Jest jednak jeszcze jedna różnica, o której należy pamiętać będąc już bezpośrednio w autobusie. Otóż prawidłowa rejestracja przejazdu osoby posiadającej kartę miejską z zapisanym biletem okresowym lub ryczałtowym polega na zbliżeniu karty do miejsca na kasowniku z napisem „Zbliż kartę”.

Należy zrobić to jednokrotnie – po wejściu do autobusu. W przypadku osób z takimi biletami nie ma potrzeby zbliżania karty do kasownika po raz drugi – przed opuszczeniem autobusu.

Natomiast osoby korzystające z eportmonetki powinny pamiętać o tym, żeby kartę zbliżyć do kasownika po wejściu i później przed opuszczeniem autobusu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.