Piknik Europejski już za nami, na muszli koncertowej zjawili się dziś, 11 maja, przedstawiciele wiodących miejskich organizacji społecznych, aby zaprezentować swój dorobek, uzupełnieniem pikniku była Majówka Grillowa.

Oprócz dobrej zabawy piknik ma też inny wymiar. Przewodnicząca łowickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zofia Kurkowska powiedziała nam, że dzięki piknikowi przybywa członków organizacji, bo wiele niezrzeszonych osób pyta o jego ofertę.

W pikniku udział wzięły: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych “Tacy Sami”, Łowickie Stowarzyszenie Dać Szansę, Powiatowe Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Stowarzyszenie Łowicki Klub Amazonek, Klub Seniora “Radość”, koło Polskiego Związku Niewidomych, Stowarzyszenie Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane „Renia”, wspomniany już miejscowy oddział Polskiego Związku Emerytów oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Łowiczu, któremu przypadła w tym roku rola koordynatora przygotowań do pikniku.

Członkowie każdej z organizacji mieli za zadanie przygotować program inspirowany konkretnym krajem, który znajduje się w Unii Europejskiej, np. UTW – Grecją, Związek Niewidomych – Słowacją, a Stowarzyszenie Dać Szansę – Niemcami. Na stoiskach można było więc skosztować dań popularnych w patronackich krajach, a ze sceny usłyszeć piosenki i zobaczyć tańce do nich nawiązujące.

Jeszcze w czasie trwania pikniku na polu grillowym położonym obok rozpoczęła się IV Łowicka Majówka Grillowa. Za ustawionymi tam grillami stanął m.in. Krzysztof Kaliński oraz radny powiatowy Krystian Cipiński. Dla tłumu chętnych przygotowano 160 kg kiełbas i 90 kg kaszanki.

Warto wspomnieć, że przed piknikiem członkowie Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w IV Łowickim Marszu Nordic Walking, który odbył się w tym roku pod hasłem “Razem dla Europy”. Przeszli wspólnie około 5 km z parku Błonie w górę Bzury i z powrotem.

2 komentarze

  1. gosciówek

    To pięknie że burmistrz dba o seniorów należących do klubu. Szkoda że zapomniał o mieszkańce zatorza której dom będzie stał na rozwidleniu nowej Bolimowskiej ze starym odcinkiem, dom jest w złym stanie technicznym ruch tego nie poprawia. Proszę o trochę serca i o wykup tego domu aby starsza kobieta zamieszkała w mieszkaniu.

  2. Znajoma

    No no…życie w lesie wam sluży, pod każdym względem…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.