O godzinie 18.40 większość radnych Rady Miejskiej w Łowiczu zdecydowała, że dzisiejsze posiedzenie zostanie przerwane i dokończone w czwartek 7 listopada od godziny 16.

Decyzję tę uzasadniano przede wszystkim koniecznością przeanalizowania przez radców prawnych ratusza projektów uchwał zgłaszanych dzisiaj przez radnych klubów Łowickie.pl oraz PiS i Niezależni.

Wśród uchwał, które będą będą wtedy głosowane znajdzie się m.in. likwidacja strefy płatnego parkowania w centrum miasta czy zmiana statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej, aby zasiadali w niej uczniowie szkół podstawowych.

24 komentarze

 1. Dość już mamy rządów tego dziada w pończochach.

 2. Setki spacerujących Łowiczan po starówce ha ha ha ! Gościu ty masz jakies życzeniowe myślenie na którym opierasz swoje idee wyłączonego z ruchu centrum bez samochodów ! Ludzie sa WYGODNI i chcą szybko dojechać wysiąść kupic i odjechać a nie optykac sie z bilecikami za szybką ! Znieść strefę

 3. Łowiczanie i tak wszedzie jeżdżą ta strefa tylko utrudnia życie to prawda Free! To za mały grajdoł aby robic strefę płatna to odstrasza ludzi ! Niech rada zrobi cos mądrego i przegłosuje jej zniesienie !

 4. Łowiczanie i tak wszedzie jeżdżą ta strefa tylko utrudnia życie to prawda Free! To za mały grajdoł aby robic strefę płatna to odstrasza ludzi !

 5. Free nie do końca się z tobą zgadzam ,że miasto ma żyć a a dopiero póżniej wyglądać,bo jak będzie odpowiednio zagospodarowana przestrzeń publiczna miasta a więc i stary rynek w Łowiczu gdzie ruch samochodowy powinien być ograniczony do minimum albo całkowicie zlikwidowany,a sam rynek tak zagospodarowany aby zachęcał ludzi do przebywania na nim to gwarantuję,że wielu Łowiczan będzie z przyjemnością na niego chodziło i tam spędzało czas,natomiast przywrócenie bezpłatnego parkowania niewiele pomoże,chyba,że chodzi ci o większy hałas i więcej spalin w centrum miasta.A podatki to wszyscy płacimy z których między innymi jest utrzymywany także stary rynek w Łowiczu.

 6. Gosciu miasto ma zyc dopireo pozniej wygladac ! Zrob sobie platna strefe kolo swojego domu a nie rzadzisz sie miejscem ktorego nie czujesz i nie utrzymujesz placac podatki !

  • Chłopie właśnie walczę o strefę a Wy mi w tym przeszkadzacie.A co do podatków widzę że Ty tylko je płacisz.Pozostali nie są godni wypowiedzieć się o rzeczach ważnych dla mieszkańców.

 7. Panie Mroczek jak pamięcią sięgam to pan Kaliński cały czas szedł z Pisem pod rękę dopiero od ostatnich wyborów samorządowych drogi się rozeszły bo doszło do walki o stołki,a teraz coś o rozwoju Łowicza ,co takiego zrobił Burmistrz i popierający go PIS przez kilkanaście lat,doprowadzili do likwidacji małego handlu w Łowiczu z którego czasami całe rodziny żyły/proponuję przejść się po łowickich ulicach co drugi lokal do wynajęcia/nie pozyskali żadnego większego pracodawcy,doprowadzili do straty co najmniej kilku milionów złotych nie podejmując odpowiednich starań o pozyskanie nieodpłatne działki po byłej jednostce wojskowej albo jej wykupienie za cenę wywoławczą i na starcie miasto by miało zysk 2,5 mln./cena wywoławcza działki około 5 mln. a sprzedaż za 7,5 mln.rodzinie państwa Krajewskich/ zł.Natomiast do sukcesów władzy należy zaliczyć niewątpliwie powstanie kilkunastu marketów dla 28 tysięcznego miasta

  • Kaliński zawsze szedł z pisem do czasu jak go chcieli w oczyszczalni utopić

  • Oglądałem tą sesję i pamiętam, że to burmistrz namiętnie przekonywał radnych, że nie opłaca się kupić terenu jednostki bo będzie dużo kosztowało jego uporządkowanie -to jest jego i wyłącznie jego odpowiedzialność, że miasto straciło wieeeele milionów złotych przez to, że nie zakupiło tego terenu. Kupiła osoba prywatna i zarobiła ogromne mln złotych na jego zagospodarowaniu i sprzedaży, a teraz MY mieszkańcy w podatkach płacimy za te nieodpowiedzialne decyzje władzy.

 8. Prosimy o likwidacje strefy płatnego parkowania !!! Zabija starówkę !!! Czy Wy radni tego nie widzicie tego pustego martwego placu jakim stał sie Stary Rynek !

 9. Dariusz Mroczek

  Waldki Tomusie ..mam tę przewagę nad wami że podpisuje się swoim nazwiskirm pod swoimi słowami.Możecie wyzywać od skoczkow itp..dziś z Was się śmieje bo Wy dalej brniecie ..Tylko głupiec kto nie chce dobra Łowicza.będzie antypisem

 10. jednemu robotę jak go wywalili ze stołka załatwił, drugiego żonę w jednostce miejskiej zatrudnił a ci w ramach wdzięczności kąsają…

 11. Panowie z łowickie.pl fajnie się bawicie???

 12. Jak to jest że dwie radczynie w urzedzie i problem z zaopiniowaniem dokumentów. Za co ci ludzie biorą pieniądze ? Ale może sam burmistrz by to zrobił w końcu on wszystko wie i zawsze na każdy temat zna odpowiedź

 13. Dariusz Mroczek

  Panie Burmistrzu ..wcześniej trochę jak banita radziłem..nie słuchaj Pan Dworu.co schlebia nie róbcie antypisu nie idźcie w taką koalicje..poszliście..o odwołanie Krzyskia Olko wnioskuje Wójcik ..gratuluję..ja nie wiem kto teraz radzi najlepiej..ja uczciwie radzę ..wdróć Pan do korzeni..a pragmatycznie nie skazuj Panie Burmistrzu Łowicza na polityczny ostracyzm. Trzeba połknąć gorzką pigułkę Doradcy fałszywi nie doradzili.Ja proszę o jedno uczciwie Pan wie o co

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.