Projekt uchwały uwzględniający uzupełnienie w przyszłym roku wydatków na budowę budynku zaplecza Klubu Sportowego Pelikan nie został wprowadzony do porządku dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. 

Wniosek o uzupełnienie Wieloletniej Prognozy Finansowej na rok 2021 o 2 mln 850 tys. zł, których brakuje do zabezpieczenia realizacji inwestycji złożył burmistrz Krzysztof Kaliński. Przypomnijmy, że pieniądze te zostały zdjęte z Prognozy w grudniu 2019 roku na sesji budżetowej w ramach zmian mających na celu wygenerowanie oszczędności. Obecnie w budżecie na ten rok znajduje się jedynie 1 mln 50 tys. zł, co umożliwi jedynie wykonanie części prac. Wobec powyższego nie należy spodziewać się, aby otwarty przetarg doczekał się w najbliższym czasie rozstrzygnięcia.

Głosowanie poprzedziła przerwa, w czasie której radni PiS i Łowickie.pl opuścili salę aby wypracować stanowisko. Ostatecznie 9 z nich wstrzymało się od głosu, jedna osoba była przeciw, zaś 10 było za wnioskiem burmistrza. Zabrakło więc jednego głosu do koniecznej w tym przypadku bezwzględnej większości aby dokonać zmiany w programie sesji

Czy będą pieniądze na budynek Pelikana?

 

Tagi:

7 komentarzy

 1. Dla miasta byłby większy pożytek gdyby za te pieniądze postawić jeszcze dwie takie piękne wiaty na targowicy, całość pomalować w łowickie paski. Teren odebrac pelikanowi i zacząć na tym zarabiać. Pieniądz robi pieniądz…a za trzy lata z zarobionych pieniędzy postawić kolejną wiatę a`la łowicka wycinanka.

 2. Co prawda, barak Pelikana nie jest dobrą wizytówką dla tego klubu. Ale uważam, że miasto ma inne, ważniejsze potrzeby. Czy ktoś widział w jakim stanie są przedszkola? W jakich warunkach muszą przebywać tam dzieci? W pierwszej kolejności powinna nastąpić modernizacja tych obiektów, albo budowa jakiejś nowej placówki przedszkolnej na miarę XXI wieku! Nie wspomnie o moście, tunelu, oczyszczalni, sali widowiskowej, prawdziwym basenie, lodowisku, budowie ścieżek rowerowych, rond w newralgicznych miejscach czy niedoinwestowanej “targowicy”. Które są również ważne i potrzebne miastu. Siedziba Pelikana nie powinna być priorytetem. Poza tym Pelikan, jako klub powinien sam zadbać o swoją działalność i szukać sponsorów! Ale rozumiem, łatwiej brać kasę od miasta, które i tak, już za dużo mu pomaga.

 3. Florentino Perez

  W głowach się niektórym poprzewracało. Prawie 4 mln zł na apartamenty dla faktycznie czwartoligowego klubiku, w tak małym mieście z ważniejszymi, pilnymi potrzebami i olbrzymim zadłużeniem. Jeżeli jest tylu kibiców, to niech się zrzucą i nie zawracają radnym gitary takimi pierdołami (4 mln : 5 tys. = 800 zł/na głowę. Mogą wziąć też kredyt i spłacać w biletach przez parę lat). No a jeżeli są wymogi, to zwolnić zaciężnych galacticos i grać w piątej lidze łowicką młodzieżą, co na pewno zwiększy frekwencję.

 4. Bardzo źle. Pelikan jest naszą łowicką drużyną. Chodzimy tam na mecze i widzimy jak wygląda ten barak. Być może radni PiS i Łowickie.pl blokując budowę budynku chcą doprowadzić do utraty licencji na grę w III lidze. Pozostaną nam wtedy Michale wyjazdy na mecze do Głowna, Kutna lub Skierniewic.

 5. Bardzo dobrze. Tam nie grają łowiczanie.
  Jak chcą sport wyższej klasy to niech szukają sponsorów tam gdzie szukają piłkarzy, czyli daleko w Polsce. Jakby tam grali nasi wychowankowie to by ludzie byli za jak największą pomocą dla Klubu.

  • W kadrze jest 13 wychowanków. Regularnie w pierwszym składzie gra 5/6 czyli połowa. Skąd informacje, że nie grają tam Łowiczanie?