100 lat skończyła dzisiaj pani Marianna Zdziarska, mieszkająca na osiedlu Stanisława Noakowskiego w Łowiczu.

Z tej okazji jubilatkę odwiedzili przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Urzędu Miejskiego w Łowiczu (w tym burmistrz i wiceburmistrz) i przewodniczący zarządu os. Nowe Miasto.

W uroczystości licznie wzięli też udział liczni przedstawiciele rodziny pani Marianny – był tort, szampan i prezenty dla jednej z najstarszych mieszkanek miasta. Otrzymała ona też list gratulacyjny od premiera RP.

Pani Marianna pochodzi z Bąkowa Dolnego, jest córką Władysławy z domu Korony i Andrzeja Wielemborków. Stanisława Zdziarskiego poznała w czasie II wojny światowej, ślub wzięli w 1943 roku, później trafili do Niemiec na roboty, do Polski wrócili dopiero po wojnie, w dodatku po drodze ograbieni ze wszystkiego przez żołnierzy sowieckich.

Mieszkali w Łowiczu, najpierw na Placu Przyrynek, a od 1968 roku w bloku na os. Noakowskiego. gdzie pani Marianna mieszka do dziś. Mieli dwoje dzieci, trzy wnuczki, pięcioro prawnucząt i troje praprawnucząt. Pan Stanisław zmarł w 2005 roku.

8 komentarzy

 1. Wszystkiego co najlepsze! Pieniążki są ważne ale najważniejsze to nie być samotnym w tym wieku. Niech otaczają Panią sami serdeczni i kochający ludzie

 2. Happy Birthday Layd Mario!!!!!

 3. Zdrowia i szczęścia życzę

 4. Emerytura ZUS osoby , która kończy 100 lat wynosi 3000 zł. Po prostu , tak z urzędu , według ustawy, od dawna.

 5. Będzie więcej niż 1000+, będzie 3000+, ale to nie dzięki obecnym władzom, tylko śp tow.Edwardowi Gierkowi, który za swoich rządów wprowadził dodatek specjalny dla 100-latków. I bardzo dobrze, że to zostało. Bo przy obecym poziomie zaopiekowania obywatela przez państwo dożyć 100 lat to prawdziwy cud. DUŻO ZDROWIA DLA PANI NA KOLEJNE LATA:-)))

 6. NO TO DLA TEJ PANI POWINNO BYĆ 1000+ MIESIĘCZNIE -GDZIE POSTULATY PARTII RZĄDZĄCEJ PIS?

  • Ty id*tko… nawet w tak piekna okazje potrafisz wcisnac polityke. A tfuuu na Ciebie!

   • Nie przesadzaj. Każda okazja jest dobra żeby wytknąć rządzącym, że jednym dali za dużo, a o innych zapomnieli. Seniorzy w Polsce klepią taką biedę, jak w żadnym innym cywilizowanym kraju. Daje się lekką ręką kolejny dodatek na dzieci ( jest 500, darmowe podręczniki), a seniorom pozwala się wegetować. Stąd przypuszczam był ten wpis. A dla Pani Jubilatki samych słonecznych dni!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.