3 maja br. setną rocznicę urodzin świętowała Zofia Zych, mieszkanka Łazina w gminie Bielawy. Dziś z tej okazji jubilatkę odwiedził wójt, goście z urzędu i kierownik PT KRUS w Łowiczu.

Setne urodziny Zofii Zych z Łazina. Fot. EWR

Zofia Zych przyszła na świat w 1919 r. Miała 3 siostry i jednego brata. Jubilatka pochodzi z Marianowa, ale do wielu dekad mieszka w Łazinie. Miała dwóch synów – Jana i Tadeusza, doczekała się dwóch wnuczek – Sylwii i Iwony, a także piątki prawnucząt: Weroniki, Dawida, Mai, Dominika i Wiktorii.

Jubilatka z gośćmi. Fot. EWR

Najstarsza obecnie mieszkanka gminy Bielawy jest osobą bardzo pogodną i życzliwą. Z radością powitała dziś jubileuszowych gości z urzędów, a kilka dni wcześniej świętowała z rodziną i przyjaciółmi domu. Podarowaną jej wówczas przez proboszcza z Oszkowic książkę o św. Janie Pawle II jubilatka czyta bez okularów! Poza problemami z nogą, cieszy się, jak na swój wiek, dobrym zdrowiem i wyjątkową pogodą ducha. Być może ona właśnie, w połączeniu z genami, jest sekretem długowieczności?

Dziś z gratulacjami, kwiatami i upominkami pospieszyli do Pani Zofii: wójt gm. Bielawy Sylwester Kubiński, sekretarz gminy Stanisława Błaszczyk, kierownik GOPS Teresa Kociak oraz kierownik Placówki Terenowej KRUS w Łowiczu Magdalena Woźniak, która przekazała jubilatce list gratulacyjny od prezes KRUS Aleksandry Hadzik, także decyzję o ponownym ustaleniu wysokości emerytury rolnej.

Zofia Zych z kierownik PT KRUS w Łowiczu Magdaleną Woźniak. Fot. EWR

Redakcja “Nowego Łowiczanina” przyłącza się do powinszowań, życząc Szanownej Jubilatce długich lat w zdrowiu, radości i miłości bliskich.

5 komentarzy

 1. Tą elite z gminy widać by najlepiej było jak sprząta ulice.moze do tego tylko sie nadaje

 2. Elita Urzędu Gminy jak zawsze na pierwszym planie!Grunt to dobrze się wylansować, wstyd!
  brak szacunku i honoru ,ale to w tym urzedzie norma!

  • Życzę zdrowia sznownej jubilatce.Dla Ciebie Romano, pracownicy UG gdzieby nie stanęli to i tak bedzie zle.Taka juz Twoja natura,nikt Ci nie dogodzi.

 3. Życzę pani Zofii jeszcze piędżeśęt lat życia w szczęściu i radości.
  Tylko przez krusu bo z krusem to ni możliwe.
  Ciekawy jestem czy pani Zofia otrzyma zwrot pieniędzy skradżonych przez czterdżeści lat…
  Zszacunkiem całuje pani rączki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.