Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, ponadto zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach publicznych i konieczność zwrotu 3278,80 zł kosztów sądowych – to kara jaką Sąd Rejonowy w Łowiczu wymierzył dzisiaj, 15 kwietnia, Piotrowi Klimkiewiczowi.


Były dyrektor GOKiS w Łyszkowicach i dwukrotny kandydat na wójta gminy Łyszkowice w latach 2014 i 2018 został skazany za przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego. Sąd rozpatrywał dwie grupy zarzutów, w obu z nich uznając winę oskarżonego. Pierwsza grupa dotyczyła kwestii wypłacania samemu sobie premii za pracę w GOKiS, druga realizacji inwestycji, w sposób niezgodny – zdaniem sądu – z planem finansowym jednostki i jej regulaminem udzielania zamówień publicznych.

Zdaniem sądu zarówno w postępowaniu przedprocesowym jak i procesowym został zgromadzony bardzo obszerny materiał dowodowy, zarówno jeśli chodzi o relacje świadków, jak i dokumenty. Kluczowym był protokół sporządzony wcześniej, po przeprowadzonej w GOKiS kontroli.

Wyrok nie jest prawomocny, a Piotr Klimkiewicz już teraz zapowiada złożenie apelacji. – Nie zgadzam się z tym wyrokiem, bo uważam, że wiele z zarzucanych mi czynów zostało wyjaśnione w toku postępowania, sąd w swoim wyroku tych wyjaśnień nie uwzględnił – mówi Piotr Klimkiewicz.

35 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  Zrobił się pan bardzo aktywny w sieci odkąd przegrał pan wszystkie możliwe wybory, prowadzi pan stronę na jednym z portali wieści gminy lyszkowice, udostępnia wszystkie informacje to dlaczego nie udostępnił pan powyższego artykułu o sobie? Prawda w oczy kole czy może duma nie pozwala aby pokazać jakim to się jest

  • pewnie mu się po wyroku komputer zawiesił, a tak na poważnie nad kim wy się rozczulacie, nad wyrokowcem za przekręty ma to w genach widać.

 2. I z t G Ł

  Ciekawe dlaczego ,, obrońca uciesnionych,,nic nie wstawił na stronę której jest administratorem? Czyżby były to mało istotne informacje z terenu. W kilka minut po kupnie gazet jest wstanie narobić zdjęć i wstawić że stosownym komentarzem a tu proszę cicho sza…

 3. No tak najlepszą obroną jest atak, ale szanowny panie orkiestra , fakty są faktami i nie wybielił się pan przed sądem….i ktoś w końcu pokazał wszystkim jakiś pan uczciwy i prawy, więc należałoby trochę pokory a nie dyskutować tu o altankach, klatkach schodowych i innych rzeczach… Artykuł dotyczy czego innego a pan dalej próbuje odwrócić od siebie uwagę

  • Uczciwość , rzetelność, profesjonalizm to zalety Piotra K. których nie ma . Jedynie co mu wychodzi to gra na cymbałkach i obrabiane D innym. chyba i ludzie w Łyszkowicach przejrzeli w końcu na oczy co to za osoba .

 4. A co z altanką wspaniałą ? Kiedy kontrola?

 5. Panie poseł nie obrażaj pan inteligencji obrońcy pana Piotra K . Różnica jest taka że na Piotra K zawiadomienie złożył Wójt .I na. Wójta też złożono zawiadomienie i słusznie uznano że może istnieć konflikt interesów..

 6. Widac że P. Ruta ma stare uklady w prokuraturze .dziwi mnie że P. Klimkiewicz nie przeniósł swojej sprawy odrazu do innej prokuratury . P. Ruta byl komendantem w Łowiczu , wiec szefowa prokuratury w Łowiczu byla jego bezposrednią szefową przez kilka lat .Nie powinna prokuratura w Łowiczu tej sprawy prowadzic ,zresztą z tego co mi wiadomo prokuratura wojewodzka nie zezwoliła w innej sprawie dotyczącej Wójta Ruty prokuraturze w łowiczu prowadzic ,ponieewaz zachodzi bezpisredni konflikt .

  • Obserwator

   A Sąd jest głupi i nie umie czytać dokumentów i wyciągać z nich wniosków… Ludzie zastanówcie się zanim napiszecie podobne bzdury.

  • To nie Ruta prywatnie skarżył Klimkiewicza tylko Urząd Gminy na wniosek Komisji rewizyjnej która po kontroli stwierdziła nieprawidłowości w działalności Dyrektora GOK.

   • Chyba chodzi o zlecony audyt zewnętrzny przez wójta zaprzyjaźnionej firmie.Oj zarobi ta firma jeszcze nie raz.

  • Masz rację sprawa Moni i spółki utknęła w prokuraturze na dobre.Widać sprawa okazała się bardzo trudna skoro już trzeci prokurator się nad nią biedzi.Prokuratura zamiast oskarżać przeszła do obrony.Biorą wszystkich na przetrzymanie.Ale my tego tak nie zostawimy drogi panie wójcie!

 7. to tera przez 3 lata nie będzie mógł koncertować disco ? ja uwielbiam jego piosenki. Szkoda wielka.

 8. No i co z tego, że skazany. Rozumu i tak mu od tego nie przybędzie.

 9. No…..

 10. zawiedzony

  PIS tak go wspierał w kampanii wyborczej , całe władze powiatowe, Posłowie. Dobrze wiedzieli że ma proces za przekręty i jak teraz wyglądają o czym to świadczy i co daje do myślenia sami sobie dopowiedzcie.

  • Wystarczy mieć rzekomych świadków co za posadkę w gminie zeznają jak należy oraz przychylną prokuraturę i sukces murowany.

 11. Waldek Sz.

  Wyrok nieprawomocny.ostatecznie 3 lata zleci – nie dawaj się komunie !!! Walcz z SB!!!

 12. obecna Dyrektor Gminnego Osrodka Kultury w Łyszkowicach ma sprawe o podrabianie pieczątki ,podpisów i protokołu teraz Dawny Dyrektork GOKiS tez przed sądem .czytam o obecnym Wójcie waszej Gminy Panu Rucie ,że to ma sprawe o przekret przy budowie altanki ,a to za posługiwaniu sie podpisem przewodniczacej bez jej wiedzy ,a to kolejna sprawa za psy bezpańskie ,za jakies wycinanie drzew w Uchaniu ,że procesuje sie z OSP Gzinka ,a dopiero co czytalem o poprzednim wójcie Panu Traucie i jego 169 zarzutach – to chce mi sie śmiać a jednoczesnie płakać ,że żyjemy w takim beznadziejnym kraju .

 13. Niestety Lyszkowice to bagno i każdy każdego topi przy sposobności . Masakra !!. Żeby swój swojego tak ……

 14. Dajcie mi człowieka a paragraf sie znajdzie …stara bolszewicka metoda zastosowana przez SBeka zadziałała , podobnie było z Trautem … i podobnie bedzie z eSBekiem to juz tylko kwestia czasu !

 15. ..Sam oskarżony, prosząc sąd ze łzami w oczach o uniewinnienie, przypomniał o…:
  …Bezpodstawne oskarżenia wójta biorą się stąd, że będę jego rywalem w nadchodzących wyborach samorządowych i chce mnie „utrącić”…
  ..Moim zdaniem działania wójta mają podtekst polityczny. Jestem pewien, że w prokuraturze uda mi się oczyścić moje dobre imię…
  ..Poza tym, mój przełożony bezpodstawnie uznał, że dokonałem naruszenia prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem. Uważam, że podczas kontroli stwierdzono jedynie drobne nieprawidłowości…

  • Kto tak uwielbia cytaty ? Nie wójt? Stare nawyki z komendy.

   • ..Dla Was nie ,dla stanowiska !…
    Trzeba przyznać ma facet tupet i charyzmę . W 2001 roku pracował jako kurator społeczny Sądu Rejonowego w Łowiczu, mając 10 podopiecznych.Jak sam mówi – było to jedno z doświadczeń, które ukształtowało jego wrażliwość na problemy społeczne.Szczególnie był wrażliwy n a punkcie osiągnięcia korzyści majątkowej.

 16. Oj oj a niby miał być taki niewinny….

  • Jak się ma łowicką prokuraturę na posyłki to gość z Łyszkowic może oddawać wszystkich po kolei i spać spokojnie!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.