Niektóre połączenia autobusowe zniknęły od września z rozkładu jazdy PKS. Kursy wycofywane są systematycznie od kilku lat, dlatego nasi czytelnicy większą uwagę przywiązali nie tyle do ich braku, co do informacji o nich, do której zakradły się… błędy językowe.

Z rozkładu zniknęły połączenia, które miały najmniejszą rentowność, m.in.: popołudniowe kursy pomiędzy Łowiczem a Oszkowicami czy Brzezinami. Jak udało się nam dowiedzieć, zmiana podyktowana jest też brakiem kierowców, z którym boryka się przewoźnik.

Zamieszczone na dworcu PKS w Łowiczu ogłoszenie dotyczące wyeliminowanych kursów spotkało się z zainteresowaniem ze strony naszych czytelników, jednak nie ze względu na braki w rozkładzie, a błędy językowe.

Błąd popełniony został m.in.: w zapisanym przez -u- słowie „skrócony” oraz w sformułowaniu „z dniem”, w którym nie zastosowano się do zasad pisowni łącznej i rozdzielnej. Notatka zawiera również J-nformację, iż połączenia zlikwidowane zostały ze względu na niską „frekFencję”.

Miejmy nadzieję, że wraz z wprowadzeniem kolejnych zmian w rozkładzie – już „zdniem” 1 października – połączeń autobusowych będzie więcej, zaś błędów mniej.

13 komentarzy

 1. 18.03.19 autobus odjechał w gminie.nieborow przed czasem i to nie tylko tego dnia ale też w inne

 2. Pasażerów nie ma także ze względu na mizerną ofertę funkcjonującej komunikacji. Sytuacja, w której bez samochodu praktycznie nie da się funkcjonować nie powinna zachodzić, i w cywilizowanych krajach (np. Niemcy) tak nie jest.

  Są osoby, które nie mogą korzystać z samochodów, np. młodzież w wieku szkolnym (do szkół podstawowych i gimnazjalnych są organizowane dowozy, ale do ponadgimnazjalnych już nie) czy osoby starsze. Nie każdy ma prawo jazdy i przy braku komunikacji taka osoba jest kompletnie uzależniona od innych członków rodziny, którzy ten dokument posiadają.

 3. I kto wytyka błędy? “Nowy Łowiczanin”, który, niestety, również “nie grzeszy” poprawnością językową! Może by tak zatrudnić specjalistę do korekty artykułów?

 4. Prawi i sprawiedliwi a na liscie czarna owca łowickiego harcerstwa, to są jaja. Ten jegomość i jego chamski język ma być siłą napędową do samorządu??? Gratuluje panie Kosiorek. Po wladzę za wszelką cenę

 5. Większość mieszkańców w powiecie łowickim jest wykluczona komunikacyjne a ani starostwo ani wójtowie się tym nie interesują.Brak pasażerów kierowców.Kierowcy sami wykańczali PKS o bilety się trzeba było upominać !!!O pasażera trzeba dbać rozkład jazdy elastyczny zintegrować z ŁKA i KM.I jeszcze jedno brak rozkładu aktualnego na przystankach

  • Kursy właśnie dla tego zostały zlikwidowane bo nie było pasażerów, w każdym gospodarstwie domowym mamy przeciętnie dwa samochody (dane GUS). PKS to zwyczajny przeżytek minionej epoki dziś ponad 80% uczniów po 18 roku życia dysponuje samochodem więc o jakim wykluczeniu komunikacyjnym mowa. Jedynie problem maja samotne osoby starsze

  • Pasażerów nie ma także ze względu na mizerną ofertę funkcjonującej komunikacji. Sytuacja, w której bez samochodu praktycznie nie da się funkcjonować nie powinna zachodzić, i w cywilizowanych krajach (np. Niemcy) tak nie jest.

   Są osoby, które nie mogą korzystać z samochodów, np. młodzież w wieku szkolnym (do szkół podstawowych i gimnazjalnych są organizowane dowozy, ale do ponadgimnazjalnych już nie) czy osoby starsze. Nie każdy ma prawo jazdy i przy braku komunikacji taka osoba jest kompletnie uzależniona od innych członków rodziny, którzy ten dokument posiadają.

 6. PKS dziś to jak w komediach bareji hehe nic dodać nic ująć

 7. Ciekawe co na to premier Morawiecki? Ja np. nie mogę prowadzić auta a w weekendy w razie czego nie dostanę się autobusem PKS do Kocierzewa już od wielu lat. Z 2 str. nie dziwię się przewoźnikowi skoro bywałem jedynym pasażerem na tej trasie…

 8. Wczoraj umieściłem to u siebie na FB a dziś piszą w NŁ. Przypadek? Nie informowałem reporterów NŁ o tym.

 9. Odnośnie błędów to przyganiał kocioł garnkowi….
  Na waszej stronie jest ich cała masa!

 10. Jeszcze jednej największy błąd czyli ta facjata na każdym przystanku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.