Niektóre połączenia autobusowe zniknęły od września z rozkładu jazdy PKS. Kursy wycofywane są systematycznie od kilku lat, dlatego nasi czytelnicy większą uwagę przywiązali nie tyle do ich braku, co do informacji o nich, do której zakradły się… błędy językowe.

Z rozkładu zniknęły połączenia, które miały najmniejszą rentowność, m.in.: popołudniowe kursy pomiędzy Łowiczem a Oszkowicami czy Brzezinami. Jak udało się nam dowiedzieć, zmiana podyktowana jest też brakiem kierowców, z którym boryka się przewoźnik.

Zamieszczone na dworcu PKS w Łowiczu ogłoszenie dotyczące wyeliminowanych kursów spotkało się z zainteresowaniem ze strony naszych czytelników, jednak nie ze względu na braki w rozkładzie, a błędy językowe.

Błąd popełniony został m.in.: w zapisanym przez -u- słowie „skrócony” oraz w sformułowaniu „z dniem”, w którym nie zastosowano się do zasad pisowni łącznej i rozdzielnej. Notatka zawiera również J-nformację, iż połączenia zlikwidowane zostały ze względu na niską „frekFencję”.

Miejmy nadzieję, że wraz z wprowadzeniem kolejnych zmian w rozkładzie – już „zdniem” 1 października – połączeń autobusowych będzie więcej, zaś błędów mniej.

Komentowanie nie jest możliwe.