Niektóre połączenia autobusowe zniknęły od września z rozkładu jazdy PKS. Kursy wycofywane są systematycznie od kilku lat, dlatego nasi czytelnicy większą uwagę przywiązali nie tyle do ich braku, co do informacji o nich, do której zakradły się… błędy językowe.

Z rozkładu zniknęły połączenia, które miały najmniejszą rentowność, m.in.: popołudniowe kursy pomiędzy Łowiczem a Oszkowicami czy Brzezinami. Jak udało się nam dowiedzieć, zmiana podyktowana jest też brakiem kierowców, z którym boryka się przewoźnik.

Zamieszczone na dworcu PKS w Łowiczu ogłoszenie dotyczące wyeliminowanych kursów spotkało się z zainteresowaniem ze strony naszych czytelników, jednak nie ze względu na braki w rozkładzie, a błędy językowe.

Błąd popełniony został m.in.: w zapisanym przez -u- słowie „skrócony” oraz w sformułowaniu „z dniem”, w którym nie zastosowano się do zasad pisowni łącznej i rozdzielnej. Notatka zawiera również J-nformację, iż połączenia zlikwidowane zostały ze względu na niską „frekFencję”.

Miejmy nadzieję, że wraz z wprowadzeniem kolejnych zmian w rozkładzie – już „zdniem” 1 października – połączeń autobusowych będzie więcej, zaś błędów mniej.

13 komentarzy

 1. 18.03.19 autobus odjechał w gminie.nieborow przed czasem i to nie tylko tego dnia ale też w inne

 2. Pasażerów nie ma także ze względu na mizerną ofertę funkcjonującej komunikacji. Sytuacja, w której bez samochodu praktycznie nie da się funkcjonować nie powinna zachodzić, i w cywilizowanych krajach (np. Niemcy) tak nie jest.

  Są osoby, które nie mogą korzystać z samochodów, np. młodzież w wieku szkolnym (do szkół podstawowych i gimnazjalnych są organizowane dowozy, ale do ponadgimnazjalnych już nie) czy osoby starsze. Nie każdy ma prawo jazdy i przy braku komunikacji taka osoba jest kompletnie uzależniona od innych członków rodziny, którzy ten dokument posiadają.

 3. I kto wytyka błędy? “Nowy Łowiczanin”, który, niestety, również “nie grzeszy” poprawnością językową! Może by tak zatrudnić specjalistę do korekty artykułów?

 4. Prawi i sprawiedliwi a na liscie czarna owca łowickiego harcerstwa, to są jaja. Ten jegomość i jego chamski język ma być siłą napędową do samorządu??? Gratuluje panie Kosiorek. Po wladzę za wszelką cenę

 5. Większość mieszkańców w powiecie łowickim jest wykluczona komunikacyjne a ani starostwo ani wójtowie się tym nie interesują.Brak pasażerów kierowców.Kierowcy sami wykańczali PKS o bilety się trzeba było upominać !!!O pasażera trzeba dbać rozkład jazdy elastyczny zintegrować z ŁKA i KM.I jeszcze jedno brak rozkładu aktualnego na przystankach

  • Kursy właśnie dla tego zostały zlikwidowane bo nie było pasażerów, w każdym gospodarstwie domowym mamy przeciętnie dwa samochody (dane GUS). PKS to zwyczajny przeżytek minionej epoki dziś ponad 80% uczniów po 18 roku życia dysponuje samochodem więc o jakim wykluczeniu komunikacyjnym mowa. Jedynie problem maja samotne osoby starsze

  • Pasażerów nie ma także ze względu na mizerną ofertę funkcjonującej komunikacji. Sytuacja, w której bez samochodu praktycznie nie da się funkcjonować nie powinna zachodzić, i w cywilizowanych krajach (np. Niemcy) tak nie jest.

   Są osoby, które nie mogą korzystać z samochodów, np. młodzież w wieku szkolnym (do szkół podstawowych i gimnazjalnych są organizowane dowozy, ale do ponadgimnazjalnych już nie) czy osoby starsze. Nie każdy ma prawo jazdy i przy braku komunikacji taka osoba jest kompletnie uzależniona od innych członków rodziny, którzy ten dokument posiadają.

 6. PKS dziś to jak w komediach bareji hehe nic dodać nic ująć

 7. Ciekawe co na to premier Morawiecki? Ja np. nie mogę prowadzić auta a w weekendy w razie czego nie dostanę się autobusem PKS do Kocierzewa już od wielu lat. Z 2 str. nie dziwię się przewoźnikowi skoro bywałem jedynym pasażerem na tej trasie…

 8. Wczoraj umieściłem to u siebie na FB a dziś piszą w NŁ. Przypadek? Nie informowałem reporterów NŁ o tym.

 9. Odnośnie błędów to przyganiał kocioł garnkowi….
  Na waszej stronie jest ich cała masa!

 10. Jeszcze jednej największy błąd czyli ta facjata na każdym przystanku.