Skrzynie świetnie sprawdzają się nie tylko w ogrodzie, ale także na mniejszych przestrzeniach, takich jak balkon czy taras.

Skrzynia na balkon lub taras – czy to dobry pomysł?

Dom z ogrodem to luksus, o którym marzy chyba każdy miłośnik relaksu wśród zielonej i soczystej przyrody, jednak jak wiemy, nie każdy ma takie możliwości. Wiele osób w swoim mieszkaniu ma do dyspozycji tylko niewielki balkon lub taras. Ale czy to oznacza, że nie mają możliwości stworzenia tam wypoczynkowego kącika?
Absolutnie nie.

Ogromną pomocą w aranżacji, szczególnie niewielkich przestrzeni, jest zagospodarowanie ich meblami jak najbardziej wielofunkcyjnymi. Skrzynia ogrodowa absolutnie spełnia te wymogi. Szczególnie, jeśli jest estetycznie wykonana, a jej konstrukcja ma także wbudowaną funkcję siedziska.

Wewnątrz takiej skrzyni na balkonie możemy przechowywać różne rzeczy, koce, poduszki, narzędzia ogrodowe, oświetlenie, dziecięce zabawki czy chociażby puszki z farbami lub cokolwiek innego. Wszystkie trzymane tam rzeczy, będą miały zapewnioną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, a także sprytnie zostaną ukryte przed wzrokiem naszym i naszych gości.

Jednocześnie ta sama skrzynia, jeśli ma zamontowane siedzisko, stanowi świetny element wystroju kącika wypoczynkowego na balkonie. Niektóre mają formę ławki z oparciami, ale nawet najprostsze modele, jeśli wykonane są solidnie, mogą po prostu stanowić dodatkową przestrzeń, na której można przysiąść z kubkiem herbaty i cieszyć się chwilą relaksu na świeżym powietrzu.

Skrzynia ogrodowa na balkonie – na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Skrzynie drewniane, jak i imitujące deski czy rattan zdobywają popularność jako funkcjonalne ozdoby balkonów, tarasów i ogrodów. Służą one do przechowywania, można na nich też swobodnie usiąść, a ponadto stanowią przyjemny dla oka element wystroju.
Wybierając idealną skrzynię na balkon, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Oczywiście pierwszą z nich jest rozmiar. Standardowe, niezbyt duże skrzynie na balkon mają pojemność około 200-300 litrów, ale oczywiście bez problemu można znaleźć i dużo mniejsze, jak i sporo większe pojemności. Wszystko zależy od tego, jak dużą przestrzeń mamy do zagospodarowania i jak wiele rzeczy, chcemy w niej przechowywać.

Powinniśmy zadbać także o to, by nasza skrzynia była odporna na wodę i czynniki atmosferyczne oraz by posiadała dobrą wentylację. Nie chcemy przecież, aby przetrzymywane wewnątrz przedmioty zatęchły lub się zepsuły, czy zardzewiały – należy więc zwracać uwagę na materiał, z jakiego będzie wykonana.

Najpiękniej wyglądają skrzynie z naturalnego drewna, te jednak powinny stać pod zadaszeniem i nie zostawać na zewnątrz na chłodne miesiące. Dlatego też niezwykłą popularnością cieszą się skrzynie balkonowe z techno rattanu lub tworzywa sztucznego imitujący drewno. Wyglądają nowocześnie i schludnie, a są właściwie niezniszczalne. Nie szkodzi im ani wilgoć, ani upalne słońce, ani nawet mróz.

Warto zwrócić także uwagę na szczegóły – takie jak zawiasy, ewentualne uchwyty, kółka czy zapięcia – te pozornie niezbyt ważne elementy konstrukcji w istocie mają ogromne znaczenie. Szczególnie, jeśli mamy dzieci – wtedy już możemy być pewni, że nowa skrzynia stanie się też niesamowitym elementem zabawy. Musi być solidna, trwała i bezpieczna.

Piękne i funkcjonalne skrzynie na balkon czy taras – Focus Garden.

Szukając najlepszych rozwiązań na zagospodarowanie przestrzeni w swoim ogrodzie, na tarasie czy na balkonie warto szukać inspiracji w sklepie z najwyższej jakości produktami. Takim niewątpliwie jest renomowany sklep Focus Garden oferujący najlepszej jakości skrzynie ogrodowe i balkonowe, a także wiele innych, ciekawych mebli ogrodowych.

Komentowanie nie jest możliwe.