Do naszej redakcji dotarła wiadomość, że dzisiaj, 27 sierpnia zmarł Józef Kossowski, skrzypek związany z wieloma kapelami ludowymi w Łowiczu. Łowicka Gwiozda mu poświęcona zostanie za kilka dni odsłonięta na Starym Rynku w Łowiczu.

W 2015 roku Józef Kossowski otrzymał od Ksinzoków Tyncowego Wróbla. Na zdjęciu uchwyciliśmy jego radość z tej nagrody. fot. mwk

Józef Kossowski urodził się 11 listopada 1934 w Piaskach pod Żychlinem. Nie był typowym ludowym grajkiem, ponieważ ukończył szkołę muzyczną w Warszawie, w klasie skrzypiec.

W Łowiczu zamieszkał w 1975 roku. Przez wiele lat był pracownikiem FSO w Warszawie, ale w Łowiczu znany był przede wszystkim jako skrzypek. Grał w kapelach ludowych: Andrzeja Szymańskiego, Marka Lesiaka, Daniela Boczka i Szymona Mońki.
Jako muzyk współpracował z takimi zespołami jak: Kolejarz, Boczki Chełmońskie, Koderki, Blichowiacy, Masovia i Ksinzoki.

Zespół Śpiewaczy Ksinzoki docenił też jego umiejętności wokalne, dlatego na niektórych występach można było usłyszeć jak pan Józef pięknie i czysto śpiewa.
 Pogrzeb Józefa Kossowskiego odbędzie się w środę, 29 sierpnia w Ołtarzewie. Msza św. w tamtejszym kościele o godz. 13.30.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w pogrzebie Józefa Kossowskiego, mogą skorzystać a autokaru, który zapewnia UM w Łowiczu. Wyjazd z parkingu za ratuszem (przy ul. Starorzecze) w środę, 29 sierpnia o godz. 11.30.

 

Komentowanie nie jest możliwe.