Kilka strażackich interwencji miało miejsce dzisiejszego poranka (10 lutego) w związku z intensywnymi porywami wiatru, jakie przechodzą nad naszym regionem.

Wyjazdy druhów do zwisających lub połamanych konarów, stwarzających zagrożenie lub utrudniających komunikację miały miejsce na terenie Głowna, Dobrej oraz gminy Dmosin.

W Głownie interweniowano już w sobotę, ok. godziny 9.40 przy ul. Andersa w Głownie na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie zagrożeniem okazał się zwisający konar. Z kolei w Dobrej przy ul. Wodnej ruch utrudniał dziś, o godzinie 5.50, odłamany konar drzewa, leżący na jezdni.

Dzisiejsza interwencja w Woli Cyrusowej. fot. OSP Dmosin

Trzykrotnie interweniowano dzisiejszego poranka także na terenie gminy Dmosin. Ok. godziny 6.00 strażaków zadysponowano do miejscowości Nowostawy, gdzie ruch komunikacyjny uniemożliwiało powalone na jezdnię drzewo. Nieco później, podobny problem w postaci trzech wielkich drzew na jezdni wystąpił w miejscowości Wola Cyrusowa. Niebezpiecznie pochylony konar drzewa stwarzał zagrożenie również dla podróżujących drogą gminną, łączącą Wolę Cyrusową Kolonię i Lubowidzę. Zagrożenia te zostały usunięte, a jezdnia posprzątana. Nikt nie został poszkodowany.

Silny wiatr nadal się utrzymuje, więc warto uważać. Z komunikatu meteorologicznego wydanego przez IMGW wynika, że dzisiejszego popołudnia jego prędkość osiągnie w porywach do 95 km/h. Ostrzeżenie dotyczy m.in. powiatu zgierskiego, brzezińskiego i łowickiego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.