Zaledwie 366 zł zebrano na budowę lodowiska przy Szkole Podstawowej w Domaniewicach. Do końca zbiórki prowadzonej na stronie zrzutka.pl pozostało 80 dni. Potrzebne jest 100 tys. zł na zakup agregatu do chłodzenia. Zbiórka nosi nazwę „Na budowę lodowiska dla trenera mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki”.

Lodowisko w Domaniewicach
Lodowisko w Domaniewicach. Fot. Archiwum NŁ

W miejscu, gdzie dotąd było boisko asfaltowe, powstał Orlik ze sztuczną nawierzchnią. Mieczysław Szymajda powiedział nam, że jeśli wystąpi mróz co najmniej -10 st. C, to będzie podejmował próbę wykonania tafli lodowej, choć nie wie, z jakim efektem. Jeśli woda będzie przeciekać, przykryje nawierzchnię odpowiedniej grubości folią i spróbuje ponownie.

– Mają zostać zdemontowane kosze oraz słupki od bramek. Musimy się przygotować na to, że gdyby wystąpił mróz, to musimy podjąć próbę – mówi trener.
Jeśli próba się powiedzie, to z dotychczasowych wymiarów 32×54 m lodowisko pomniejszy się do 30×50 m – ale będzie miało dobrą podbudowę.
Inicjatorem akcji jest Paweł Mikinka z Rogóźna, niegdyś zawodnik UKS Błyskawica.

10 komentarzy

 1. Jak tak to na parking przed kościołem wykładają pieniąchy aż miło. Wódeczka się leję na zachyrstii i wiadomo o co chodzi. Nie mam pojęcia gdzie ci śmieciorze mają mojty i co oni robią z tymi pieniędzmi. Na lodowisko brakuje, a wszyscy mają to gdzieś. Młodzież się alkoholizuje i nie ma miejsca na sport w naszej gminie. Nie mam pojęcia co się dzieje. Tylko korupcja i nepotyzm w tej gminie. Dla porządnych inicjatyw nie ma już miejsca nigdy.

  • Dokładnie tak panie Mieczysławie. W gminie praktycznie nikt nie ma już mojt, młodzież nie wychodzi w ogóle na powietrze i siedzi i gra w komputer i pali lufki, lolki i spożywa alkohol. Takie lodowisko byłoby wspaniałą inicjatywą dla wszystkich. Starych i młodych, o każdej orientacji seksualnej i każdym wyznaniu w naszej gminie. Wspaniałe przedsięwzięcie zatrzymane przez żydowskie lobby produkujące narkotyki lulki loki czy jak tam to mi mój syn mówił, że to się nazywa bo on mieszka w Łodzi i ma docznienia z takimi rzeczami jako stdent ale nic nie bierze bo w Łodzi mają piękne lodowisko gdzie mój syn możę spełądzać czas/

 2. 100 tys. to nie są jakieś duże pieniądze. To się może udać, ale wymaga trochę więcej dreptania wokół sprawy i sponsorów, dobrego lobbingu.

  • Pieniądze nie są duże, jak ma je ktoś dać. Jak trzeba dać z własnej kieszeni, to chętnych tak wielu jak widać nie ma. Gmina też w tym roku nic nie da, bo wybory to już niedawno były.

 3. chłop ze wsi

  Gmina niech się dorzuci!!!! na samochody dla OSP to na lewo i na prawo……

 4. Mit prysł.

 5. Wygląda na to, że plan został mocno przeszacowany. Fajnie, że komuś się chce organizować lodowisko, ale inicjatywa niestety nie dotyczy tak dużej grupy ludzi, aby dało się zebrać nawet istotną część potrzebnej kwoty.

 6. Mieszkaniec

  A gdzie są ci wszyscy politycy co tak obiecywali tor w Domaniewicach??? I jak ładnie śpiewali na lotnisku że ho ho…

 7. Zbyszek niech się dorzuci…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.